Salon Dekorasyonu ve Gümüş Rengi Kullanımı


 Gümüş rengi, dekorasyonda asil bir rol oynamaktadır. Salon dekorasyonu için kullanacağınız metalik ışıltılar, sizin için muhteşem bir yaşam alanı yaratır. Gümüş rengi kullanımında önemli olan iki husus vardır. Salon dekorasyonu tarzına uygun olması ve kullanım dozunu iyi ayarlamak. Pirinç çerçeveli bir aynadan tutun da, kumaşlarda, avizelerde ve hatta duvar kağıtlarında bile kullanılan gümüş rengi birçok renk ile olağanüstü uyumu yakalayabilir. Hardal, antrasit, zümrüt yeşili, mor ve pembe bunlardan bazılarıdır.

Gümüş Rengi Salon Dekorasyonu Önerileri

Koyu bir gri tonu olan antrasit, gümüş rengi ile birleşince ortaya şık bir hava çıkar. Modern tarzda koltuklara çok yakışan renk, gümüş rengi ile ışıltı kazanır. Bu iki rengin kırılımını lacivert ile yapabilirsiniz. Antrasit koltuk takımının berjerlerini lacivert kaplatın. Halınızı açık gri seçin. Kırlentlerinizin birkaçında gri simler bulunsun. Duvarda ince, gümüş rengi kenarlı büyük çerçevelere yer verin. Metal tepsiler ile sehpanızın üstünü süsleyebilir, tepsinin için çiçek dolu küçük bir vazo koyabilirsiniz. Dekorasyonda gümüş rengi dozunu biraz fazla kullanmak istiyorsanız parlak gümüş rengi kumaş kaplı bir puf kullanabilirsiniz.


Zenginliğin rengi mor, gümüş rengi ile daha da değer kazanıyor. Gümüş grinin kendini şımartmayı hakettiği bu kombinde doz ayarı tamamen sizin insiyatifinizde. Bazen farklı olmak iyidir. Mobilyanızı canlı bir mor seçin. Koktuklarınızı beyaz tercih edin. Kırlent olarak gümüş gri yaldızlı olanlardan alın. Perdelerinizde biraz hareket olması hiç fena olmaz. Tüllerinizde gümüş gri simli şeritler olsun. Fon perdeleriniz beyaz… Bu farklı uyum harika bir gümüş gri duvar kağıdı ile taçlandırılmalı.  Mobilyanız mor olacağından dekorasyon objelerinizi beyaz ve gümüş rengi tercih etmeye özen gösterin.

Gümüş gri, hardal ile birlikte aşina olmadığınız bir görüntü ortaya çıkarır. Hardal rengi koltuk takımı, beyaz mobilya, beyaz halı, hardal rengi fon perdeler, beyaz tül perde ile ana parçaları oluşturun. Sırada biraz ışıltı yaratmak var. Esas renk hardal rengi ise gümüş rengi dozunu hafif tutmanız gerekiyor. Beyaz ağırlıklı seçeceğiniz dekorasyon objelerinde gümüş rengi dokunuşlar olanları seçin. Örneğin yarısı beyaz yarısı gümüş gri olan bir vazo ya da ayağı gümüş rengi olan hardal bir lambader. Gümüş ışıltısı hardal rengi ile parlayacak.

Salon Dekorasyonu ve Gümüş Rengi Kullanımı Salon Dekorasyonu ve Gümüş Rengi Kullanımı Reviewed by Unknown on Şubat 01, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.