Kız Çocuk Odası İçin Renk Seçimi


Kız Çocuk Odası İçin Renk Seçimi

Kız çocukları her yaşta zarif ve narindir. Kız çocuk odası denince akla ilk gelen renk pembe olsa da son yıllarda bu klişe kendini yok etmeye niyetli görünüyor. Bebeklikten itibaren kız çocuk odalarında tercih edilen renk skalası oldukça farklılaştı. Pespembe kız çocuk odası artık hafızalardan silinecek.

Kız Çocuk Odası İçin Farklı Renk Kombinleri·       Ağır ve şık bir odaya sahip olmak istiyorsanız krem rengi ve gümüş renginden şaşmamalısınız. Mobilyanızın bütün parçalarını krem rengi seçin. Kulplar metal olabilir. Bu ağır havaya pastel tonlar ile biraz çocukluk katacağız. Halı seçimini pudra pembe yapın. Özellikle kuzu postu modelleri bu tarz ve renklere uyum sağlayacaktır. Duvar süslemelerinde çerçeveye ağırlık verin. Özellikle etejerin bulunduğu duvarı irili ufaklı, gümüş rengi çerçeveler ile doldurun. Araya minik duvar süsleri ve çocuğunuzun baş harfi olan ahşap bir objeyi de ekleyebilirsiniz. Yatak örtüsünü mint yeşili seçmeniz ağır havayı biraz daha kırar. Abajur ve perde gibi detaylarda patel tonlar kullanın. Bu tarz için kullanacağınız hiçbir renk koyu olmasın. Duvar rengini de bej tonlarında seçmeniz uygun olur.
·       Son yılların vazgeçilmez üçlüsü siyah, beyaz ve pembe çocuk odalarında boy gösteriyor. Bu üç renk harika bir karnaval yaratıyor. Özellikle duvar kağıdında çizgili siyah- beyaz model seçmelisiniz. Bunu pembe tonlarında kağıt çiçekler ile tamamlayın. Halıda bile kullanabileceğiniz siyah- beyaz çizgili kombin koyu pembe bir perde ile tamamlanabilir.
·       Romantik bir kız çocuk odası için kullanabileceğiniz en büyük detay iri çiçek desenli duvar kağıtlarıdır. Rengarenk duvar kağıdı ile odaya neşe katarken içinde bulunan bütün renkleri odanın diğer köşelerinde kullanabileceğinizi unutmayın.
·       İslandinav tarzını benimseyenlerdenseniz kız çocuk odası için gri ve beyazın asaletinden faydalanın. Sade ve az eşya ile dekore edeceğiniz bu odada gri ve beyazın dışında renk kullanmamaya özen gösterin.
·       Bebek mavisi ve pudra pembe pastel renklerin en güzellerindendir. Beyaz mobilya ile tamamlayabileceğiniz bu uyum masumiyeti simgeleyecek.
·       Turuncu, pembe ve kırmızı kombini kulağa çılgınca gelse de bir araya geldiklerinde harika bir görüntü sergiler.Kız Çocuk Odası İçin Renk Seçimi Kız Çocuk Odası İçin Renk Seçimi Reviewed by Unknown on Şubat 04, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.