Kendin Yap Yatak Odası DekorasyonuYatak odası her daim ferah ve huzur veren bir yer olmalı. Yeni güne uyandığınızda kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayacak bir yatak odası dekorasyonu ile ideal yatak odasına sahip olabilirsiniz. Kendin yap yatak odası dekorasyonu fikirleri ile az bir bütçe ile yatak odanızı baştan yaratın.Kendin Yap Yatak Odası Fikirleri

·       Eski aynanızı yenileyebilirsiniz. İhtiyacınız olan küçük bir kutu boya ve dilediğiniz renklerde yapma çiçekler. Aynanızın çerçevesini boyayın. Bir gün bekletin. Boya tamamen kuruduğunda silikon ile çiçekleri yapıştırın. Çiçekleri isterseniz aynanın yarısını kaplayacak şekilde, isterseniz her yerine isterseniz de sadece köşelerini kaplayacak şekilde yapıştırabilirsiniz. Rengarenk çiçekler yatak odanıza bahar katacak.
·       Komodin yerine ağaç parçaları kullanın. Tavana bir kanca monte edin. Uygun ebatlarda bir ağaç parçasını vernikleyip iki yanından delik açtırın. Halat ipi p deliklerden geçirin ve tavana asın. Dolaplı olmasa da üstünü kullanabileceğiniz bu ağaç, yatak odanız için mükemmel bir değişim olacak.
·       Tuvalet aynanızın önünü mumlarla doldurun. Klasik bardak mumlara hayat verin. Çalıları muma uygun çalı parçaları ile kaplayın. Yapıştıracağınız çalıları jüt ip ya da kurdele ile bağlayarak şık bir hava katabilirsiniz.
·       Büyük bir çerçeveyi, camını çıkarıp uygun bir duvara asın. İçine belli aralıkla ile önceden oje ile boyadığınız çivileri çakın. Buraya küpe, kolye ve bilekliklerinizi asabilirsiniz. Bu dekoratif takılık ile odanıza ayrı bir hava gelecek.
·       Yatağınızın ayak ucu için büyük bir kapaklı kutu yapabilirsiniz. Dilediğiniz renkte bir penye ip ile istediğiniz ebatta örebileceğiniz bu kapaklı kutu, yatak odanızdaki fazlalıkları depolamanız için güzel bir fikir olabilir.
·       Yatağınız için kuracağınız cibinliği şerit ledler ile ışıklandırın. Bu fikir ile kendinizi her an harika hissedeceksiniz.
·       Yatak odanız uygun alana sahip ise küçük bir hamak kurabilirsiniz. Bu hamak kitap okumanız için eşsiz bir yer olabilir.


 Yatak odası dekorasyonu için göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri kullanacağınız parçaların tarzlarının birbiri ile aynı olmasıdır. Yatak odası dekorasyonu doğru yapıldığı takdirde, kendin yap fikirleri ile küçük dokunuşlar ekleyerek mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz.


Kendin Yap Yatak Odası Dekorasyonu Kendin Yap Yatak Odası Dekorasyonu Reviewed by Unknown on Şubat 05, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.