Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Yapılır?Çeşitli renk ve desenlerdeki duvar kâğıtları ile duvarlarınıza güzellik katmak ister misiniz? Dekorasyonu zenginleştirmeyi sağlayan duvar kâğıtları, yanlış seçimler ile bazen büyük bir görüntü kirliliğine sebep olabiliyor. Fakat doğru seçildiğinde ise ortama modern ve estetik bir görünüm kazandırıyor. Dolayısıyla duvar kâğıdı seçerken bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor…

Duvar kağıdı seçerken dikkat etmeniz gerekenler…
·       TV ünitesi arkasında kullanacağınız duvar kâğıtlarında çok açık renklerde olmayan, küçük desenli simetri şeklinde duvar kağıtları tercih edebilirsiniz.
·       Satın alacağınız duvar kâğıtlarının duvarınızın boyuna uygun olmasına dikkat etmeniz önemlidir.
·       Duvar kağıdı uygulamadan önce duvarların dümdüz ve pütürsüz olmasına dikkat etmelisiniz. Pütürlü duvarlara duvar kâğıdı düzgün olarak yapışmayacağı için istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz. Eğer duvarlarınız dümdüz ise duvar kâğıdı seçme aşamasına geçebilirsiniz.
·       Kolayca temizleyebilmek için silinebilir duvar kâğıtları daha kullanışlıdır. Vinil özellikli duvar kağıtlarını nemli bir bez ile kolay ve pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Vinil suya karşı dayanıklı bir maddedir. Bu nedenle temizlerken daha kolay ve dayanıklı olacaktır. Duvar kâğıdınızı daha uzun süre kullanabilmek için duvar kağıdı tercih ederken vinil özellikte olanları tercih edebilirsiniz.
·       Eğer odanız karanlıksa veya küçükse az desenli ve açık renkli duvar kâğıtları tercih etmelisiniz.
·       Odanızda ağırlık verdiğiniz rengi temel alarak o renge uygun bir duvar kâğıdı seçebilirsiniz. Böylece seçeceğiniz renkteki duvar kâğıdı odanın dekorasyonu ile uyumlu olacaktır.
·       Duvar kâğıdı satın alırken tek top yeterli olmayacaktır. Bu nedenle satın aldığınız duvar kâğıdının aynı ürün olmasına özen göstermelisiniz. Fark etmeden, satın aldığınız duvar kâğıtlarının renkleri ve desenleri aynı olmayabilir. Bunun için ürün kodlarına bakarak satın alabilirsiniz.
·       Duvar kâğıtları nemden ya da ısıdan zaman içinde etkilenebilecek ürünlerdendir. Duvar kâğıdı seçiminde kendi zevkiniz ön planda olsa da, kullanacağınız alana göre seçmek oldukça önemlidir. Örneğin salon, oturma odası, yatak odası gibi alanlarda duvar kâğıdını zevkinize göre tercih edebilirsiniz ancak, mutfak ve banyo gibi nemli ortamlarda, neme dayanıklı duvar kâğıdı tercih etmeniz gerekir.
·       Duvar kâğıdının kaliteli olduğunu anlamak için kâğıdın kalınlığına bakabilirsiniz. İnce yapılı duvar kâğıtları zamanla yıpranıp yırtılma ve solma gibi durumlara yol açabilir.


Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Yapılır? Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Yapılır? Reviewed by Unknown on Şubat 07, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.