Salon Dekorasyonunda Ayna KullanımıSalon dekorasyonu, özellikle hanımlar için büyük önem taşır. Tüm misafirlerin ağırlandığı salonlar, özenle hazırlanır. Dekoratif aksesuar kullanımının önem taşıdığı salonlar, bir kimliğe sahip olmalı. Aksesuar seçiminde aynı tarzda olanlar kullanılır, salonu ferah gösterecek ürünler seçilir. Salon dekorasyonunda ayna kullanımı vazgeçilmez dekor tarzıdır. Salonun tarzına uygun, şık aynalar ile etkileyici bir hava yaratabilirsiniz.

 Dekoratif Aynalar Salon Dekorasyonunda Nasıl Kullanılır?

 Salonlar evin en çok hareket gören bölümüdür. Günün büyük bir kısmının geçirildiği salonlar, konfor ve kullanılabilirliğin göz önünde bulundurulduğu şık bir dekorasyon ister.


Ayna kullanımı ile şekillendirilen dekorasyonda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır;

·       Seçilen aynanın salonunuzun tarzına ve renklerine uyumlu olduğundan emin olun.
·       Salonun ebatları ile aynanın ebatlarının birbiri ile uyumlu olması.
·       Mobilyanın hatları ile aynanın hatlarının uyum sağlaması.

Ayna kullanımı dekorasyonda olumlu etkiler bırakır.

 Sizin için aslında çok da önemli olmayan bir aynanın kullanacağınız alandaki etkilerine inanamayabilirsiniz. Ayna kullanımı küçük mekanların büyük görünmesini sağlar. Odanın tarzına uygun bir ayna odaya şıklık ve ihtişam katar.

 Özellikle avangard mobilyaya sahip salonlarda kullanılan varaklı aynalar odanın daha zengin ve ihtişamlı görünmesini sağlar.

 Tavanda ayna kullanımı tavan yüksekliğini olduğundan daha fazla gösterir.


 Pencere karşısında büyük bir ayna kullanırsanız salonunuz daha aydınlık olacaktır.

 Salon Dekorasyonu için Ayna Kullanımı Fikirleri

·       Büyük ve boş bir duvarınız var ise bu duvarı farklı ebatlardaki yuvarlak aynalar ile dekore edebilirsiniz. Aralarına çerçeve ve küçük bibloları da serpiştirebileceğiniz bu dekorasyon şeklini bütün salon tarzlarında kullanabilirsiniz.
·       Yemek masanızın bulunduğu duvarı komple ayna kaplayabilirsiniz. Özellikle baklava desenin çok yakışacağı bu tarz, alana derinlik katmasının yanı sıra konuklarınızın çok hoşuna gidecek.
·       Salonunuzdaki yemek bölümünde bulunan büfenin arkasına yere koyduğunuz aynayı hafif bir açı ile yerleştirebilirsiniz. Bu görüntü salonunuza alışılmışın dışında bir şıklık katacaktır.
·       Pencere şeklindeki aynalar oldukça revaçta. Özellikle country tarz ile dekore edilmiş evlere uyum sağlayacak olan bu aynalar dekorasyonunuzun en iddialı parçası olmaya aday.
·       Duvarınıza yan yan koyduğunuz, aynı ebatta üç ayna ile hoş bir hava katabilirsiniz.
Salon Dekorasyonunda Ayna Kullanımı Salon Dekorasyonunda Ayna Kullanımı Reviewed by Unknown on Ocak 21, 2019 Rating: 5

1 yorum:

  1. Şeyma KORİK22 Ocak 2019 12:30

    Ayna çeşitleri son dönemlerde daha fazla kategoriye ayrıldı. Her salon için yarı bir tarz oluşturulan kişiye özel aynalar bile var.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.