Modern Salon Dekorasyonu


 Modern dekorasyon sadelik ve minimalizmin ön planda olduğu, geometrik desenlerin eşlik edebileceği bir dekorasyon tarzıdır. Modern salon dekorasyonu tercih ettiğiniz zaman evin diğer odalarını da kolaylıkla salona uyumlu halde dekore edebilirsiniz.

Modern Salon Dekorasyonu için Öneriler

Modern dekorasyonda tercih etmeniz gereken koltuk takımı keten kumaşa sahip, gri, ekru ya da beyaz renklerinde olabilir. Bu renkler sade olmakla birlikte salonunuzu ferah gösterecektir. Koltuklarda zıt renk derdi biye kullanılması modern bir görüntü sergiler.

Seçeceğiniz masa, sehpa ve televizyon ünitesi, birden çok malzemeden ya da kumaştan oluşabilir.

Modern salon dekorasyonu için perde seçimi de sade olmalıdır. Taşlı ya da ağırlıklı dantel barındıran perde modelleri modern dekorasyon için uygun değildir. Desensiz düz renkler ve püskülsüz modeller bu tarz için tercih edilebilir.Halı seçiminiz için düz renk ya da geometrik şekilli modelleri tercih edebilirsiniz. Bunların yanında deri halı ve ithal jüt halılar tercihiniz olabilir

Aksesuarlarda metal ve cam maddeye sahip olanlara yer verebilirsiniz. Örneğin; salonunuz için modern tarzda bir ayna seçmek istiyorsanız altın varaklı ve taşlı olanlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Geometrik formlara sahip, beyaz ahşap ya da metal çerçeveli aynalar dekorasyon tarzınıza uyum sağlayacaktır.

Duvarlarınızda post modern yağlı boya tablolar ve geometrik desenli duvar kağıtlarına yer verebilirsiniz.


Çizgili ve kendinden desenli dokuya sahip olan parçalar modern salon dekorasyonu ruhuna sahiptir. Bu tarz biblo ve çerçeveler kullanımınız uygun olacaktır.

Aydınlanma konusundaki seçiminizi spot lamba ya da lambaderlerden yana yapmalısınız. Modern dekorasyonun olmazsa olmazları arasında yer alan bu aydınlatma çeşitleri salonunuz için en uygun parçalar olacak. Metal ya da keten kumaşlı olanlardan tercih etmelisiniz. Renklerinin eşyalarınız ile uyumlu olmasını göz ardı etmeyin.

Salonunuzun genel atmosferi için odak noktası oluşturun. İsterseniz salonda dikkat çekici bir köşe yapın isterseniz de belirli bir renk ile vurgulayıcı alanlar oluşturun.

Modern salon dekorasyonu küçük salonlar için de oldukça uygundur. Avangard tarza sahip olan koltuk takımlarını küçük salonlarda kullanmak zor olduğundan modern tarz, küçük salonlar için tercih edilmesi gereken bir dekorasyon tarzıdır.        


Modern Salon Dekorasyonu Modern Salon Dekorasyonu Reviewed by Unknown on Ocak 12, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.