Mobilya Nasıl Seçilir?

Sağlam mobilyaların özellikleri nelerdir? Dayanıklı mobilyaların avantajları nelerdir ve mobilya nasıl seçilir?
Mobilyaların materyalleri yani hammaddesi, ürünün kalitesini belirler. Yoğunlukla ahşaptan imal edilen mobilyaların, ahşap kalitesi ve ürün yapımında kullanılan ağacın niteliği tamamen kalite faktörüdür.

Mobilya takımlarının model ve görünüşlerinden ziyade, ahşap kalitesine ve dayanıklılığına özen göstermek gereklidir. Zira yatak, koltuk gibi ürünler yaşamınızda gücü sembolize eden gereçlerdir.
Salon Mobilyası Nasıl Seçilmelidir?
Yemek masası takımı, kimi zaman vitrin ve konsol takımları ile koltuk takımlarından oluşan salon mobilyaları, kombine şekilde seçilir. Salon takımı paketleri olarak bütünsel olarak satın alınabilir veya stile göre farklı takımlar ile senkronize bir tasarım oluşturulabilir.
Modern mobilya takımları genellikle hafif hammaddelerden yapılır. Kompakt ve modüler şekilde dizayn edilen modern mobilyaların kullanım süresi, genellikle daha kısadır. Ahşabın tüm ihtişamı ile tasarlanan klasik mobilyalar, genellikle sağlam ve nitelikli ağaçlardan üretilir. Ceviz, abanoz, meşe, gül, karaağaç, kestane ve huş gibi ağaçlar, mobilyalar için en nitelikli seçeneklerdir.

Yatak Odası Mobilyası Nasıl Seçilir?
Yatak odalarına özel mobilya takımları genellikle 5’li, 7’li gibi parçalardan oluşur. Yatak, yatak başı, elbise dolabı, şifonyer, komodinler ve tuvalet aynası gibi klasik parçalarla kombin edilen yatak odası mobilyalarında en önemli faktör, yine ağacın niteliğidir.
Kızılağaçlar, karaağaçlar, meşe ve ceviz gibi ağaçlardan yapılan mobilyalar, uzun ömürlü kullanım sağlar. Eskimez, yıpranmaz ve klasik mobilyalarda özellikle el işçiliği kullanıldığı için uzun ömürlü kullanım sağlar. Yatağın bazasız olması, ayaklı ve sağlam yapıda olması hem konforlu uyku ve dinlenme hem de güçlü bir yaşam imajı için gereklidir.
Çam Ağacından Mobilya Takımları
Türkiye’de çok sayıda bulunan çam ormanları, mobilya sektörüne doğrudan hammadde kazandırmaktadır. Özellikle yaşamını tamamlamış çam ağaçları kullanılarak yapılan mobilyalar, sağlam ve dayanıklıdır. Mutfak, oturma odası, salon ve yatak odası takımlarında çam ağacından yapılan mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Endüstriyel konseptlerde ve otantik stillerde özellikle boyasız kullanılarak, şahane bir görünüm sunarlar. Bebek odalarında ise yumuşak ahşaplar tercih edilmelidir. Organik mobilyalar, bebekler için idealdir.
Mobilya Nasıl Seçilir? Mobilya Nasıl Seçilir? Reviewed by Unknown on Ocak 09, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.