Minimal Salon Dekorasyonu


 Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz minimalizm salonlarımızı ele geçirdi. Bir yaşam felsefesi olan minimalizm, modern dekorasyon anlayışına yakınlığı ile dikkatleri üstüne toplamayı başardı. Bazı mimarlar bu felsefeyi hayatın bir gereksinimi olarak görüyor. Mimarlar, stresli hayatımızın getirdiği ruh halini sade ve konforlu bir ev hayatı ile aşabileceğimizi düşünüyor. Bu felsefenin temelinde azın aslında çok olduğu vurgulanmaktadır. Buradan da anlayacağımız gibi felsefe, sadelikten yana. Kullanışlı ve sade olanın birleşimi ile ortaya çıkmış olan minimalizmi salon dekorasyonu ile nasıl birleştirebilirsiniz görelim.

Minimal Salon Dekorasyonu Önerileri

Varolan salonunuzu minimalist bir tarz ile değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey salonunuzda sık kullanmadığınız, çok sevmediğiniz, fazla yer kaplayan eşyalardan kurtulmak. Ayırdığınız eşyaları atmak yerine ihtiyacı olan birine hediye etmenizde fayda var. Minimal salon dekorasyonu için en önemli madde gereksiz eşya barındırmamaktır. Salon dekorasyonu sıfırdan yapılmayacak ise elinizde bulunan eşyaları çok iyi düşünüp elemeniz gerekmektedir.


Eleme işlemi bittikten sonra sıra salonun renklerinde değişiklik yapmaya gelecektir. Minimal salon dekorasyonu için açık renkler kullanmanız gerekmekte. Duvarlarınızda açık renk kullanmanız gerekmesinin sebebi salonunuzun daha geniş, aydınlık ve ferah görünmesini sağlayabilmektir.

Minimal salon dekorasyonu için salon ebatları ile eşya sayısının dengesini iyi ayarlamalısınız. Eğer salonunuz çok büyük ise çok az eşya göze güzel gelmez, küçük bir salonda da gereğinden fazla eşya göz yorar. Minimalist denge tam da burda kendini belli ediyor. Metrekare- eşya dengesini doğru kurarsanız minimalizmi anlamışsınız demektir. Tüm bunları düşünürsek küçük bir salona sahipseniz şanslısınız demektir. Küçük salonlarda az, şık ve kullanışlı eşyalar ile minimalizmi yakalayabilirsiniz.


Minimalist Salon Dekorasyonu için Nasıl Aksesuarlar Tercih Edilmeli?

Aksesuar seçimi titizlik ister. Duvar dekorasyonunda açık renkli ve küçük birçok parçadansa büyük iki ya da üç parça çerçeve kullanmanızı öneririz. Sade ve pastel tonlarda resimlerin bulunduğu çerçeveler salona hoş bir hava katar. Biblo tarzı aksesuarlar tercih edecekseniz sehpa üstüne orta ebatta bir at kafası, boş bir kase ya da içinde açık renkte çiçeklerin bulunduğu bir vazo tercih edebilirsiniz.


Minimal Salon Dekorasyonu Minimal Salon Dekorasyonu Reviewed by Unknown on Ocak 13, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.