Kız Çocuk Odası Dekorasyon FikirleriEskiden çocuk odalarında dekorasyona bu kadar fazla önem verilmezdi. Hatta çocukların ayrı odaları bile çoğu zaman yoktu. Günümüzde şartların değişmesi ile birlikte aileler çocuk odalarında da farklı dekorasyon fikirleri uygulamaya başladılar. Kendilerine ait özel ve güzel bir alanları olması çocukların psikolojisini olumlu yönde etkilemektedir. Özellikle kız çocuk odası dekorasyon yapımı için harika fikirler üretilmektedir.Çocuk odası dekorasyonunda önceliğiniz konfor olmalı. Ardından renk seçimi önem taşıyor. Kız çocuk odası diye her şeyi pembe yapmak zorunda değilsiniz. Eskiden yapılan bu hata yerine artık rengarenk odalara bıraktı. Söz konusu olan çocuk odası dekorasyonu ise akıllı ve pratik çözümlere ihtiyaç duyacaksınız.Dekorasyon Önerileri

·       Kız çocuk odası dekorasyonu için mobilya ile uyumlu renkteki raflar eşyaları toplamak için iyi bir fikir.
·       Duvarlarınıza rafların dışında harika duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Kız çocukları için rengarenk çiçekli duvar kağıtları ya da özel tasarım olarak yaptırdığınız kompozisyonlu duvar kağıtları uygun olacaktır.
·       Duvarlarda ayrıca boyutlu kelebek, kuşlar ya da çocuğunuzun seveceği türden stickerlar  kullanabilirsiniz.
·       Çocuğunuzun odasının duvarlarına manevi değeri olması için onunla birlikte sulu boya ile resimler yapabilir, ellerinizin baskısını çıkarabilirsiniz.
·       Çocuğunuzla oyun için alan bırakmaya özen gösterin. Kız çocuklarının en sevdiği oyun olan evcilik için bir duvara mutfak ve yanınada küçük bir masa sandalye takımı koyabilirsiniz.
·        Kitaplarını toplu tutmayı sağlamak için gerekli miktarda rafa sahip ister kapakla isterseniz de kapaksız raflı dolaplardan kullanmalısınız.
·       Halı ve perde uyumu her odada beğenilir. Takım olarak yaptırmanız mümkün olmuyor iste bir tanesini diğerinin ana renginde desensiz ve düz olarak seçerek bir takım havası yaratabilirsiniz.
·       Çocuğunuzun odasında çok ağır görünüme sahip mobilyalar kullanmamanızı tavsiye ederiz. Modern ya da İskandinav tarzdaki mobilyalar çocuğunuz için uyumlu olacaktır.
·        Kız çocukları incelikleri sever. Yatağına dekorasyona uyumlu bir renkte cibinlik asmanız ona kendini prenses gibi hissettirecektir.
·        Kızlar küçük yaşta süslenmeye başlar. Bu sebeple boyuna göre kendini görebileceği bir yere süslü bir ayna asabilirsiniz.
·       Eğer odada alanınız var ise kıyafetlerini asmak için küçük bir açık askı sistemi ile boy aynası koymanız kızınızı çok mutlu edecektir.

Kız Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Kız Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Reviewed by Unknown on Ocak 14, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.