Küçük Balkon Dekorasyon Fikirleri Eğer küçük bir balkonunuz var ise dekorasyon yapamam diye düşünmeyin. Ufak bir bütçe ayırarak yapabileceğiniz küçük balkon dekorasyonu sizi hayrete düşürecek.

Açık bir balkona sahipseniz, bahar ve yaz aylarında burada keyifli vakitler geçirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Tempolu şehir hayatı çoğu zaman bizleri boğar. Sürekli tatil yapamayanlar için daha büyük önem taşıyan ev balkon dekorasyonu ruhunuza iyi gelebilir. Yapacağınız doğru dekorasyon ile kendiniz ve konuklarınız için harika bir kaçış alanı yaratabilirsiniz.

Küçük Balkon Dekorasyonu için Öneriler;

·       Küçük balkon dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus çok fazla eşya kullanmamaktır. Gereksiz eşyalar ile zaten küçük olan balkonunuzu daha küçük bir hale getirip kasvetli bir hava yaratmamanız gerekir.
·       Kullanışlı ve çok amaçlı parçalar seçmeye dikkat edin.
·       Küçük Balkon için en iyi koltuk, balkonunuzun darlığını ve uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz özel yapım köşe koltuklardır. Eğer ki bunun için bir bütçeniz yok ise birkaç palet kullanarak şahane bir köşe koltuk sahibi olabilirsiniz. Paletlerin üzerine istediğiniz renk ve desenlerde minderler yapabilirsiniz.
·       Eğer ki koltuk koyacak kadar yeriniz bile yok ise üzülmeyin. Küçük, katlanabilen bir masa ve iki tane minderli sandalyeyi balkonun uzun en güzel köşesine koyun. Masanızın üstünü küçük bir fener ve bir saksı çiçek ile süsleyebilirsiniz.
·       Koltuk ya da sandalye farketmez. Kırlentler ile süsleyeceğiniz oturma alanınız görenlere huzur verecek.
·       Dilerseniz masa sandalye yerine balkonunuzun zeminine rengarenk minderler de koyabilirsiniz. Bu tarz balkonunuzda, sıcak bir hava yaratır ve size rahat bir dinlenme sunar.
·       Balkonunuzda dekor amaçlı küçük bir kilim kullanabilirsiniz.
·       Balkonunuzu çiçeklerle donatın. Balkon demirlerine ve balkon zemine rengarenk saksılar ile çiçekler koyun.
·       Balkonunuza uygulayacağınız güzel bir ışıklandırma ile geceleri romantik anlar yaşayabilirsiniz. Uzun kablolu, ledli Işıkları balkon demirlerinize dolayarak akşamları harika bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca aydınlanma için fener ve gaz lambası kullanarak vintage bir hava yaratabilirsiniz.
·        Duvarınıza raflar monteleyip minik saksılarla süsleyebilirsiniz.
·       Askılı duvar objelerini dağınık bir şekilde asmak küçük balkon dekorasyonu için güzel bir hamle olacaktır.
·                                                  

Küçük Balkon Dekorasyon Fikirleri Küçük Balkon Dekorasyon Fikirleri Reviewed by Unknown on Ocak 16, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.