Kadife Koltuk Seçim Nasıl Yapılır?

Oturma odaları ve salon takımlarında kadife kumaş, daima şık ve daima kullanışlıdır. Naif dokuları, pürüzsüz görünüm veren yüzeyleri ve sağlam kumaş kaliteleri ile daima tercih edilen dokumalardır. Kadife koltukların modası ilginç bir şekilde hiçbir zaman geçmez.
Moda fuarlarında nesillerdir en çok kullanılan kumaş özellikleriyle, birbirinden güzel renkleri ve farklı doku özellikleriyle, tasarımlara zarafet katan kumaşlardır.
Oturma Odası Koltuk Seçimleri
En çok kullanılan alan olan oturma odalarında, kadife koltuk takımı seçilirken özellikle koyu renkler tercih edilir. Kir göstermesin mantığı ile özellikle çocuklu ailelerde, kahve tonları, lacivert ve bordo tonları gibi koyu renkler tercih edilir. Ancak kadife kumaşlar, yapı itibariyle kolay silinebilir ve genelde leke tutmaz formdadırlar.

Oturma modalarında rahatlık verecek renklerin tercih edilmesi önemlidir. Açık mavi tonları, sütlü kahve ve ekru tonları ortamı aydınlatan ve ferahlık veren renklerdir. Kalın kadifeler ve akrilik karışımı kadife dokumaları tercih ederseniz, kullanışlı ve rahat opsiyonları ile evinize şıklık katabilirsiniz.
Salon Takımlarında Kadifemsi Dokunuş
Salonlar için koltuk takımlarında kullanılan kadife kumaşlar, genellikle ipek dokumalardır. Saf ipekler çok hassas ürünler olduğu için genellikle iz bırakır. Silinme sırasında su izleri veya ıslak temas halinde iz oluşturduğu için genellikle ipek karışımlı dokumalar kullanılır.
Aşırı zarif ve yumuşacık dokumaları ile ipek karışımlı kadife kumaşlar, klasik konseptlerin vazgeçilmezidir. Pamuk dokuma, akrilik dokuma veya farklı ipliklerle elde edilen kadife kumaşları tercih ederken, ince doku olmalarına özen gösterin. Salon takımlarında daha soft kumaşlar tercih edilmelidir.
Kadife Koltuklarda Renk Seçimi
Kadife kumaşların en şık göründüğü renkler, bordo, lacivert ve kahverengi tonlarıdır. Zümrüt yeşilleri ve Mimar Sinan mavisi, ipek kadifelere ekstra ihtişam katan renkler arasındadır. Oda tasarımlarına göre pembe tonları, klasik konseptlerde canlı mor kumaşlar tercih edilebilir.

Yatak odasında berjer, josefin veya koltuk kullanıyor iseniz, siyah kadife kumaşlar veya nar kırmızısı kadife dokumalar muazzam bir şıklık sunar. Tasarımda kullandığınız stile göre renk ve dokuma tercihi yapabilir, uzun ömürlü kullanım avantajları ve yumuşacık dokumaları ile kadife şıklığını seçebilirsiniz.
Kadife Koltuk Seçim Nasıl Yapılır? Kadife Koltuk Seçim Nasıl Yapılır? Reviewed by Unknown on Ocak 10, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.