İskandinav Tarzı Çocuk Odasıİskandinav tarzı çocuk odası dekorasyonunun temel özelliği sadeliktir. İskandinav tarzında ihtişam ve zenginlik kokan parçalara yer yok. Küçük ve zarif parçalar kullanılan bu dekorasyon tarzında yalın ve basit çizgiler kullanılıyor.

 Mobilyalar tamamen doğal malzemeler kullanılarak tasarlanıyor. Minimalizmde olduğu gibi “ Az, daha çoktur. “ felsefesini benimseyen İskandinav tarzı, son yıllarda ülkemizde oldukça revaçtadır. Mobilyalarda farklılık olmasını istiyorsanız yatak başını ev çatısı şeklinde yaptırabilirsiniz. İskandinav tarzında kullanılan renkler pastel ve nötr renklerdir. İskandinav tarzı çocuk odası genelde siyah, açık kahverengi ve mint, bebek mavi, pudra pembesi gibi pastel renklerin hakimiyeti altındadır.

 İskandinav tarzı çocuk odalarınızda çok fazla renge yer vermek istemiyorsanız siyah, beyaz ve açık kahve rengi ile dekorasyon yapmanız mümkün. Siyah puantiyeli duvar kağıdı, beyaz halı, beyaz mobilya, duvara siyah çerçeveli çizim hayvan figürleri kullanılabilir.

İskandinav tarzı çocuk odası dekorasyonunda en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de aydınlatmadır. Farklı şekillerde ve figürlerde aydınlatmalar çocuğunuzun odasının duvarlarını süslesin.

  İskandinav tarzına en uygun ürünlerden biri de yün battaniyelerdir. Kış gecelerinde çocuğunuzu ısıtacak yün battaniyeleri dekorasyon amaçlı olarak da kullanabilirsiniz. Postları ve örme battaniyeler de çocuk odasına İskandinav tarzını yansıtacak parçalar arasında yer almaktadır. İskandinav tarzda döşenmiş çocuk odalarında oyuncaklar da İskandinav tarzına uygun olmalı. İskandinav tarzı minimal ve doğla olmak ise oyuncaklar da doğal malzemelerden yapılmış ve abartısız olmalı. Örgü oyuncaklar İskandinav tarzı çocuk odalarında çok sevilmekte. Örgü tavşan, ayıcık ve fil yapabilirsiniz. Bunun yanında doğal kumaşlardan da hayvan figürleri dikilebilir. Ahşap da kullanılan maddeler arasında yer alıyor. Doğaya ve sağlığımıza arkadaş olan ahşaptan yapılmış oyuncaklar bu tarz çocuk odalarında baş köşede yerini alıyor. Oyuncak depolamak için ise çuval şeklinde kağıt çantalar kullanılıyor. Kağıt olması sebebi ile beğenilen bu çantaları farklı desenlerde bulmak mümkün.

 İskandinav tarzı çocuk odası denince akla ilk gelen dekorasyon parçalarından biri de kızılderili çadırı. Bu çadır doğalı simgelemekte. Çocuğunuz için harika bir oyun alanı olacak kızılderili çadırını odanın renklerine uygun bir şeklide tasarlayabilirsiniz.İskandinav Tarzı Çocuk Odası İskandinav Tarzı Çocuk Odası Reviewed by Unknown on Ocak 18, 2019 Rating: 5

1 yorum:

  1. Çok farklı bir model. özellikle çocukları için oyuna yönelik bir tarz olmuş. Harika bir tasarım denilebilir. Bizimkiler görse bayılır

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.