Genç Odası İçin Tema FikirleriÇocukların ergenliğe geçiş döneminde istekleri ve beğenileri oldukça farklı şekillenir. Genç olmaya adım atmak üzere olan çocuğunuz için genç odası tema fikirleri bu yazıda.  

 Çocuğunuzun odasını dekore etmeden önce kişilik özelliklerini ve beğenilerini göz önünde bulundur un. Çocuğunuzun hobileri genç odası dekorasyonu yapmanız için size büyük ipuçları verecektir.
 

Spor Teması

Spor tutkunu gençler için oldukça uygun olan bu temada kullanabileceğiniz birçok farklı fikir mevcuttur. Çocuğunuz erkek ise odasına sevdiği spora uygun bir köşe yapabilirsiniz. Futbol oynuyorsa küçük bir kale, basketbol seviyor ise odaya uygun bir pota koyarak spor köşesi oluşturabilirsiniz. Yine spor tutkunları için harika bir seçenek olan konsol oyunlarından birini yatağının tam karşısına koyacağınız büyük bir televizyona bağlayarak ona farklı bir hobi köşesi yapabilirsiniz. Bu temada futbol topu desenli duvar kağıdı kullanabileceğiniz gibi Çocuğunuzun madalyalarını sergilemesi için raflı bir gurur köşesi de yapabilirsiniz.Rüya Teması

Çocuğunuz kız ise ve kız olmanın hakkını tamamen veriyor ise ona harika bir oda tasarlayabilirsiniz. Pastel renklerin hakim olacağı odada mint yeşili, pudra pembesi, bebek mavisi ve beyazın eşsiz uyumu ile görenlerin tam puanını alacak bir oda tasarlayabilirsiniz. Cibinlik rüya temasının olmazsa olmazıdır. Rüya temasını gerçekleştirirken kızınızın artık çocuk olmadığını unutmayın. Boş bir duvara iri çiçek desenli bir duvar kağıdı yapıştırabilirsiniz. Mobilyalarını beyaz seçeceğiniz bu temada pastel renkli raflar kullanabilirsininiz. İskandinav tarzından esinlenebileceğiniz bu  tema kızınız için sadelik ve şıklık temsilcisi olmalı. Küçük bir bakım masası ve aynası olmalı. Bu masa köşeli, dönen bir çalışma masasının uç kısmına oluşturulabilir.

İşlevsel Tema

İşlevsel tema, ebeveynler için depolama açısından kullanışlı bir temadır. Bu temada yapacağınız asma kata çocuğunuzun yatağını koyabilirsiniz. Böylelikle odasını ikiye ayırmış olursunuz. Çocuğunuz asma katta dinlenip uyurken alt kat çalışma ve hobi alanı olarak kullanılabilir. Bu temada birçok raf ve dolaba ihtiyaç duyacaksınız. Asma katın alt kısmını komple dolap yaparsanız çocuğunuz tüm eşyalarını burada saklayabilir. Çalışma masasını üst kısmı da dolaplı olanlardan tercih edin. Bu sayede alt ve üst dolapları kullanarak hiçbir kitabın açıkta kalmamasını sağlayacak.                       

Genç Odası İçin Tema Fikirleri Genç Odası İçin Tema Fikirleri Reviewed by Unknown on Ocak 28, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.