Etkileyici Çalışma Odası Dekorasyonu


Çalışma Odası Dekorasyonu

Bir çalışma odası için en önemli şey konforlu ve işlevsel olmasıdır. Çalışma odası dekorasyonu tamamen sizin kişiliğinize bağlıdır. Tarzınız ve beklentilerinize göre dekore etmeniz gereken çalışma odanızda sıkıcı saateler geçirebileceğinizi de göz önünde bulundurmalısınız.

İlk olarak hangi tarzda bir çalışma odasına sahip olmak istediğinizi düşünün. Klasik mi, modern mi yoksa salaş bir çalışma odası mı?

 Düzeni çok seven birisi iseniz çalışma odanızda bolca dolaba yer verin. Çekmece ve dolaplar evrak kirliliğini ortadan kaldıracak ve size rahat çalışma alanları yaratacaktır.

 İşiniz kalemler mi? Yoksa sadece bilgisayar ile mi çalışıyorsunuz?

Kalemler ile oldukça fazla vakit geçiriyorsanız kalemleriniz için kendinden kalemlikli bir rafı sandalyenizin tam karşısındaki duvara monte edebilirsiniz. Bu sayede tüm kalemleriniz karşınızda olur ve bir bakışta aradığınız kalemi bulursunuz.Sadece bilgisayar sizin çalışmanız için yeterli ise boş ve sade bir çalışma odası sizin için yeterli olur gibi görünüyor. Bu durumda çalışma odanızın masa ve sandalyeden ibaret kalmaması için kitaplığınızı ve hobi malzemelerinizi de bu odaya koyabilirsiniz. Bu sayede çalışmaktan sıkıldığınız zamanlarda bir kitap molası verebilir ya da tuvalinize birkaç fırça darbesi vurarak resminize yeni bir şeyler ekleyebilirsiniz. İyi bir koleksiyoner iseniz çalışma odanızın boş kalmaması için koleksiyon parçalarınızı burada sergileyebilirsiniz. Boş bir duvara şık raflar monteleyip model araba koleksiyonunuzu raflara yerleştirebilirsiniz.

Çalışma masanızda mutlaka bir masa lambası bulundurun.
 Dikkatinizi dağıtmayacağını düşündüğünüz resimler ya da fotoğraflar ile duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

 Çalışma masanızı cam önüne koymaktan kaçının. İş esnasında dışarıya bakmanız kafanızın dağılmasına sebep olabilir.

 Eğer çok küçük bir odaya çalışma odası dekorasyonu yapmanız gerekiyor ise odayı açık renklerde boyayın ve mümkün olduğunca açık renkli objeler kullanın. Koyu ya da kırmızı tonları ile dekore edilmiş odalar sinir seviyenizi arttırırken çalışırken sıkılmanıza da sebep olacaktır.

Halı seçiminizi dekorasyona uygun yapın.

Dekorasyon seçiminde farklı bir şeyler arıyorsanız fosforlu renklere sahip şeffaf masa ve sandalye takımlarından alabilirsiniz. Bu tarz bir masayı tamamlamak için büyük beyaz bir deri halı ile PopArt dekorasyon objeleri kullanmanız uygun olacaktır.


Etkileyici Çalışma Odası Dekorasyonu Etkileyici Çalışma Odası Dekorasyonu Reviewed by Unknown on Ocak 17, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.