Çiçek Desenli Koltuk Takımı İle DekorasyonSalon dekorasyonunun en önemli parçası koltuk takımıdır. Tarzınızı yansıtan koltuk takımları ile harika bir salona sahip olabilirsiniz. Çiçek, dekorasyonun birçok çeşidinde kullanılıyor. İri desenli çiçekler ile dolu bir koltuk takımı salonunuzda bahar havası estirebilir.

Çiçek desenli koltuk takımı genelde vintage ve country dekorasyon tarzında daha sık kullanılmaktadır.

Çiçek Desenli Koltuk Takımı ile Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?


 Çiçek desenli koltukların geneli pembe tonlarına sahip. Bunun sebebi çiçeklerin genelde pembe tonlarda olmasıdır. Çok canlı renklere sahip çiçek desenli koltuk takımı bulabileceğiniz gibi pastel tonlarına sahip olanları da mevcut.

 Koltuk takımı salonun en çok yer kaplayan parçasıdır. Bu neden ile çiçekli koltuk takımı tercih ettiğinizde salonunuzda çok fazla çiçek kullanmamanızı öneririz. Hem dekorasyonda hem de mobilyada fazla çiçek kullanımı ortamı boğar ve karmaşık bir hale gelmesine neden olur. Aynı şey perde, halı ve duvarlar için de geçerli. Duvar kağıdı kullanacaksanız sade ya da düz modelleri seçin. Çiçek desenli duvar kağıtlarından uzak durun. Salondaki çiçek deseninin sadece koltuk takımında bulunması yeterli olur.

Kombin Yapabilirsiniz


Çiçek desenini seviyorsunuz fakat tüm salonunuzu bu şekilde döşemek istemiyorsanız, koltuk takımınızın sadece berjerlerini çiçek desenli kaplatabilirsiniz. Bu sayede salonunuzda bahar havası eserken şıklığı da elden bırakmamış olursunuz. Pastel tonlarında, pembe renk ağırlıklı bir koltuk takımını krem rengi, beyaz gibi koltuklar ile kombinlerseniz ağır bir görüntü elde edersiniz. Pembe tonlarına sahip çiçek desenli koltuk takımını, mor, mavi gibi renklerle kombinlerseniz daha rahat ve spor bir hava yakalamış olursunuz.

 Daha farklı bir kombin arayışında iseniz; ikili ve üçlü parçayı çiçek desenli yaptırıp, berjerleri düz renk kaplatabilirsiniz. Kırlentleri de düze çiçekli, çiçekliye düz şeklinde yaptırmanız mümkün.

 Daha yoğun bir çiçek esintisi istiyorsanız tüm koltuklarınızı çiçek desenli yaptırın. Bu durumda kırlentlerinizin desen içindeki bir renkten ve düz kumaş olması uygun olacaktır.

Özellikle açık renk ile döşenmiş, çiçek desenli koltuk takımı bulunan salonlara her mevsim bahar, her mevsim yaz.Çiçek Desenli Koltuk Takımı İle Dekorasyon Çiçek Desenli Koltuk Takımı İle Dekorasyon Reviewed by Unknown on Ocak 31, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.