Banyo Fayans Boyama İşlemi


Evler, günlük yaşamdan uzaklaşmanın en önemli alanlarının başında gelmektedir. Herkes eve geldiğinde huzurlu zaman geçirme ister. Bu yüzden de ev dekorasyonunun her bölgesini en doğru şekilde uygulamak önemlidir. Evler, iyi dekore edilmeli ve bu sayede konfor ile rahatlık sağlanmalıdır. Doğru boya seçiminin yanında, ışıklandırma ve teknik doğrular da; dekorasyonda insanları mutlu edecek detaylardandır. Evdeki değişiklikler, insanların sıradan hayatlarında çok canlı bir enerji kazanmalarını sağlayacaktır. Çünkü eski ve çirkin renklerin yanında, solmuş görüntüler de yine insanların mutluluğuna engel olacak küçük detaylardandır. Evlerimizin en çok kullanılan alanlarından olan banyolarda, fayanslar bazen kirlenir veya ilk günkü gibi güzel renkte durmaz. Bu yüzden de düzenli aralıklarla temizlenmesi gerekir.

Banyo Fayanslarında Renk Seçimi

İster duvar, ister fayans seçimi olsun her zaman göz zevkine uygun tercihlerin yapılması önemlidir. Boyamanın yapılacağı alanlarda pastel renklerin kullanılması, aynı zamanda küçük alanlarda tercih edilmelidir. Mavi ve yeşil renkler, bulundukları ortamı çok daha ferah ve geniş gösterecek detaylara sahiptir. Sarı ve sarının tonları ise özellikle küçük banyolarda kullanılmamalıdır. Aynı zamanda dar ve kasvetli gösterecek olan bu renk, tamamlayıcılarıyla da çok dikkat edilmesi gereken bir fayans rengidir. Kırmızı ve turuncu ortama her ne kadar enerji ve renk verecek olsa da; yine basık bir hava oluşturacaktır. Bu yüzden banyo fayanslarındaki renk tercihleri arasında yer almamaktadır. Genel olarak banyo fayanslarında beyaz ve krem rengi tercih edilir. Çünkü bu renkler hem zor kirlenecek, hem de banyoyu olduğundan çok daha ferah bir havaya bürüyecektir.

Fayans Boyama Nasıl Yapılır?

Fayans boyası alınır ve öncelikle fayansların üzerindeki kirlerden arındırma işlemi gerçekleştirilir. Duvar yıkandıktan sonra ilk kat için 10 ölçü fayans boyası kullanmak yeterli olacaktır. İpek uçlu fırçalar ile boyama işlemi gerçekleştirilir. Aynı zamanda sünger rulo ile de boyanın fayanslara yedirilmesi çok daha kolay olacaktır. Rulonun ulaşamayacağı yerlere fırça ile boya takviyesi yapılmalıdır. İlk kattan sonra 24 saat beklenmeli ve doğru şekilde ikinci kat fayans boyama işlemi yapılmalıdır.

Banyo Fayans Boyama İşlemi Banyo Fayans Boyama İşlemi Reviewed by Unknown on Ocak 04, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.