Avangart Yatak Odası DekorasyonuAvangart, evlerde sıkça kullanılan bir tarzdır. Eskinin yeniye uyarlandığı bu tarzda kullanılan mobilya ile objeler gösterişli ve ihtişamlı olur. Avangart yatak odası dekorasyonu, birçok renk kombini ile gerçekleştirilebilir.
 Bu tarzda büyük avizeler, geçmişin izlerini taşıyan yeniye uyarlanan mobilyalar, Osmanlı esintileri taşıyan tablolar ve bolca varak kullanılır.

Avangart Yatak Odası Fikirleri

·       Avangart yatak odası dekorasyonunu en yoğun şekilde yaşamak istiyorsanız seçmeniz gereken ana renk altın rengidir. Altın rengini koyu tonları ile kombinleyeceğiniz bu seçimde ihtişama doruklarına çıkarabilirsiniz. Altın rengi ile en çok uyum sağlayan koyu tonlu renk mordur. Ayrıca zenginliğin rengi olan mor avangart yatak odası için harika bir seçimdir.
·       Mobilyanızı altın varak ağırlıklı krem rengi seçin. Yatağınızın dayalı olduğu duvarı mor tabanlı altın ışıltılı bir duvar kağıdı ile kaplayın. Altın varaklar ile bezenmiş bu odada Altın, iri taşlı uzun bir avize kullanabilirsiniz. Duvarlarını yine altın kaplı aplikler ve Osmanlı esintilerine sahip büyük tablolar ile dekore edebilirsiniz. Mor renkli bir yatak odası kesinlikle olması gerekenler arasında. Tuvalet aynasının pufunu da mor renk tercih edin.

·       Odanızın açık renk tonlarında olmasını istiyorsanız da altın varak kullanabilirsiniz. Mobilyalardaki altın renginin sadece oymalı kısımlarda kullanıldığı bir takım, açık rengin daha hakim olmasını sağlayacaktır. Pudra pembe gibi bir renk ile kombin yapabileceğiniz bu tarzda duvarlarınıza da krem ve beyaz gibi açık renkler hakim olmalı.
·       Altın Servisi sevmiyorsunuz ama avangart tarzdan da vazgeçemiyorsanız gümüş rengi sizin için yerinde bir seçim olacak. Gümüş rengi en çok beyaz ile uyum sağlar. Kar beyaz mobilyalarınızda oymaları gümüş varak tercih edin. Bütün duvarlarınızı beyaz üstüne gümüş yaldızlı bir duvar kağıdı ile kaplayın. Komodin üstlerine tekli gümüş şamdanlar koyun. Gümüş çerçeveli aynası olan bir tuvalet masası kullanın. Duvarlarınızda çerçevelere yer vermek istiyorsanız bunları da beyaz ve gümüş oymalı seçin. Avize seçiminizi beyaz kemik ve taşlı olanlardan yana yapabilirsiniz. Tüylü halıların yakışacağı bu tarzda gümüş simli yatak örtüsü kaçınılmaz tercih olacaktır.

Avangart Yatak Odası Dekorasyonu Avangart Yatak Odası Dekorasyonu Reviewed by Unknown on Ocak 23, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.