Mutfak Dekorasyonu için 5 Altın Öneri

Mutfaklar ev dekorasyonunda çok önemli bir alan olur iken gerek küçük mutfaklar, gerekse de büyük mutfaklar için farklı öneriler olmaktadır. İç mimarlar tarafından ev dekorasyonu için gerçekleştirilecek olan mutfak dekorasyonu için farklı öneriler bulunur iken altın değerinde önerilere yer vermek istiyoruz.

1- Küçük Mutfaklar için Masa Seçimi

Mutfakların en temel eşyalarının başında masa geliyor. Mutfak masası tercih eder iken şüphesiz ki herkes mutfak boyutuna göre karar vermelidir. Bu kararı verir iken son dönemlerde dikkatleri üzerine çeken açılır-kapanır masa modellerine göz atmalısınız. Gerektiği zaman açabilir, gerektiği zaman kapatabilir ve her zaman işlevsel olarak kullanabilirsiniz.



2- Duvar Raflarına Yer Vermelisiniz

Duvar rafları mutfak dekorasyonu için hem şık görünmesi, hem de işlevsel olması ile dikkat çekiyor. Duvar raflarına yer verir iken mutfak içerisinde kullanacağınız eşyaları muhafaza edeceğiniz raf modellerine göz atmalısınız. Hem küçük mutfak modellerinde, hem de büyük mutfak modellerinde bu duvar rafları tercih edilerek özellikle orta alan ve mutfak alanlarında eşyalar için daha fazla yer almayı sağlar.

3- Halı Seçimine Dikkat Etmelisiniz

Altın değerindeki bir diğer önerimiz ise mutfak için seçeceğiniz halı. Mutfak halıları en çok kir gören ve en çok kullanılan halılardır. Gün içerisinde sürekli olarak gerek üzerinde gezilen, gerekse de dışarıdan maddeler ile zarar görmekte olan halıları seçer iken yeni teknoloji ile üretilen halı modellerine göz atmalıdır. Salon dekorasyonunda tüm alanlarda her ne kadar açık renklerin seçilmesi gerekir ise halılarda ise koyu renkler seçilmelidir ki kirler belli olmasın.



4- Açık Renk Mutfak Dolapları

Mutfağınızın daha renkli ve daha kullanışlı ve aynı zamanda küçük ise daha büyük görünmesini istiyorsanız açık renk mutfak dolapları seçmelisiniz. Mutfak dolaplarını açık renk seçer iken aynı zamanda işlevsel olmasına da özen göstermelisiniz. Son dönemlerde dikkat çeken yeni teknoloji mutfak dolaplarına hemen hemen tüm markalar yer veriyor.

5- Duvar Boyasının Önemi

Duvar boyası seçer iken açık renk mutfak dolaplarına uygun bir renk seçmelisiniz. Özellikle kir tutmayan boyaların mutfaklarda tercih edilmesi gerektiğini bildirelim.
Mutfak Dekorasyonu için 5 Altın Öneri Mutfak Dekorasyonu için 5 Altın Öneri Reviewed by Unknown on Aralık 14, 2018 Rating: 5

1 yorum:

  1. Mutfak dekorasyonlarının büyük bir çoğunluğu hep beyaz renk oluyor. Bunun acaba özel bir nedeni var mı? Hep beyaz dikkat edin. Türkiye'de mutfakların renkleri hep beyaz.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.