Kız Bebek Odası Dekorasyonu


Dekorasyon teknikleri, her odada ihtiyacı ölçüsünde uygulanmaktadır. Bu yüzden de yaşam alanlarının her birinde farklı uygulamalar görülecektir. Evin en eğlenceli dekorasyon uygulanacak alanlarından bir tanesi de bebek odalarıdır. Özellikle son yıllarda ortaya çıkan minimal bebek odaları tasarımları, içerisinde birçok farklı teknikler barındırmaktadır. Bebek odaları hazırlamaya başlayacak ebeveynler, bu konuda aceleci davranmaktan uzak durmalıdırlar. En önemlisi de, bebeğin cinsiyetini öğrendikten sonra dekorasyona başlanmasıdır. Bu sayede bebek odalarının uzun süreli bir kullanıma uygun olması sağlanır. Bebek odaları tasarımları yapılırken, bütün konulardan önce bebek sağlığına ve güvenliğine dikkat edilmelidir. Bu yüzden bebek korumalı eşyalar satın alınmalı ve ürünlerin bebek sağlığına uygun olmasına özen gösterilmelidir.
Kız Bebek Odalarında Renk Seçimi
Kız bebekler odalarında, uzun vadeli bir dekorasyon tasarımı gerçekleştirilmelidir. Kız bebeklerin odalarında genel olarak renk seçimi pembeden yana kullanılmaktadır. Burada ebeveynlerin dikkat etmesi gereken konu, pembe rengin kullanımında fazla aşırıya kaçılmamasıdır. Özellikle minimal odalarda çok büyük bir sıkıntı yaratacak pembe renk kullanımının yerine, sarı ve açık mavi tonları da kullanılabilir. En fazla iki renk kullanımı gereken kız bebek odalarında, rengin kullanımında tonların iyi bir şekilde desteklenmesi gerekir. Genel dekorasyon kurallarından olan ana ve ara renklerin altıyı geçmemesi konusu, bebek odalarında daha da büyük bir önem kazanacaktır. Sade ve şık bir kız bebek odası yaratmak isteyen ebeveynler, beyaz ve grinin kusursuz uyumunu yakalayabileceklerdir.

Kız Bebek Odalarında Eşya ve Tarz Seçimi
Kız bebek odalarında, eşya seçimine çok dikkat edilmelidir. Çünkü bebek odası bile olsa dekorasyon tekniklerinin doğru bir şekilde kullanılması önemlidir. Kız bebek odalarında aileler son yıllarda İskandinav tarzı benimsemişlerdir. İskandinav tarzının en büyük özelliği ise ortamda en minimal şekilde bir tasarım yaratmaktır. Bunun dışında klasik bir bebek odası tasarlamak isteyen ebeveynler, dekorasyonda daha temel seçenekler üzerinden gitmelidir. Çünkü, bebek odalarında sağlanacak olan kimlik; kendisini en güzel şekilde tasarımda belli edecektir. Kız bebek odalarında eşya ve tarz seçiminin uyumlu olması, bebeğin çok daha huzurlu bir ortamda büyümesini sağlayacaktır.


Kız Bebek Odası Dekorasyonu Kız Bebek Odası Dekorasyonu Reviewed by Unknown on Aralık 17, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.