Küçük Banyolarda Fayans Seçimi


Banyo dekorasyonu, evdeki ferah görüntünün devam ettirilmesi açısından çok önemlidir. Çünkü banyoda estetik görüntü oluşturmak, içerisinde daha güzel bir zaman geçirmek için daha ön plandadır. Ülkemizde çok da değer görmeyen banyo dekorasyonlarına katılacak birkaç farklı fikir sayesinde, ergonomik anlamda başarılı bir kullanım alanı elde edilir. Dekorasyonun yaşam kalitesine ve psikolojiye etkisi de göz önünde bulundurulursa, aslında ne kadar önemli olduğunu da anlatmaya gerek kalmayacaktır. Banyo dekorasyonlarında, banyonun genel yapısını belirleyen temel adımlardan başlamak çok önemlidir. Banyo tarzının hemen ardından, banyo içerisinde kullanılacak olan fayanslar seçilir. Bu sayede, banyo dekorasyonlarının diğer adımlarına harika bir zemin hazırlanır.

Fayans Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyolarda kullanılacak olan fayanslar seçilecekken, öncelikle banyonun mimari yapısının iyi bir şekilde bilinmesi gerekir. Bu sayede, banyolar çok daha güzel bir görüntüye sahip olur. Ölçüleri bilinmeden dekore edilen banyolarda, zamanla fayanslarda şişmeler veya düzensiz görüntüler oluşur. Bu da banyo içerisinde oluşturulmak istenen estetiğe aykırı bir davranış olacaktır. Yapısı düzgün olan banyolarda ise fayans seçimi daha kolay olacaktır. Çünkü en azından istenilen yer ve bölgeye uygulanmasının önünde herhangi bir engel yoktur.

Uzun Fayans Seçimi

Banyolarda fayans seçimlerine bakılacak olursa, en başta uzun fayanslar gelir. Dar ama uzun olan fayanslar, banyoların olduğundan çok daha ferah görünmesini sağlayacaktır. Bunun yanında, estetiğe de katkısı olan uzun fayansların; banyoya monte edilmesi kolay yapıştırma veya işleme yöntemleriyle gerçekleştirilir.

Dev Boyda Fayans Tercihi

Fayans üreticilerinin sağladığı birçok farklı model, banyoların tarzlarına göre de değişiklik gösterir. Daha farklı ve geniş bir banyo görünümü kazandırılmak istendiğinde; büyük boyda fayanslardan faydalanmak daha mantıklı olacaktır. Burada renk seçimi çok önemlidir. Çünkü dev boy fayanslar, genelde banyolarda alanı daha dar bir şekilde göstermesiyle kötü bir üne sahiptir.

Farklı Renkte Fayanslar

Fayans seçiminde banyoda iddialı bir alan oluşturmak isteyen kişiler, farklı renklerde üretilen fayanslardan faydalanabilir. Açık renk mavi ve yeşil gibi tercihler, son yıllarda moda olan banyo fayanslarındandır. Önemli olan, banyonun kalanında gerçekleştirilecek dekorasyon adımları ile uygun bir fayans seçimi yapılmasıdır.

Küçük Banyolarda Fayans Seçimi Küçük Banyolarda Fayans Seçimi Reviewed by Unknown on Aralık 02, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.