Erkek Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri


Evlerde bulunan tüm odalar, içerisindeki bireylerin ihtiyaçlarına göre dekore edilir. Bundan dolayı, odaların genelinde bir dekorasyon tasarımı fikirleri sabit şekilde uygulanmalıdır. Belirli bir zaman boyunca anne ve baba olmayı bekleyen ebeveynler, bebeklerinin doğumuna yakın zamanlarda odasını hazırlarlar. Bu hazırlık sürecinde doğru karar vermek için, öncelikle doğum öncesinde bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesi gerekir. Çünkü kız ve erkek bebeklerin bebek odalarında uygulanacak dekorasyon tasarımları arasında ciddi farklılıklar bulunur. Sadece renk seçimi olarak değil, eşya ve oluşturulacak temalarda da farklılıklar göze çarpar. Bebeğin cinsiyetinin belli olmasının hemen ardından, öncelikle bebek odasının mimari özelliklerine göre en doğru dekorasyonu planlanmalıdır. Bundan sonra ise yapılacak olanlar, doğru ve başarılı şekilde uygulanmalıdır.

Bebek Odasında Renk Seçimi

Erkek bebek odaları oluşturulurken, sadece bebek odalarının anlık oluşumu düşünülmemelidir. Gelişen ve her geçen gün büyüyecek olan bebeklerin ihtiyaçlarını tamamen karşılayacak bir tasarım oluşturulması gerekir. Erkek bebek odalarında, genel olarak açık renkli duvar temaları ve zemin rengi kullanılır. Kız bebek odalarında kullanılan pembe renk, erkek bebek odalarında yerini mavi tercihine bırakır. Fakat mavi renk seçiminde çok dikkatli olmak gerekir. Huzur ve sakinlik getiren mavi renk, fazla kullanıldığı zaman erkek bebeklerde aşırı bir yorgunluğa sebep olabilir. Mavi rengin dışında, odada temizlik ve saflığın yansıması olan beyaz renk de tercih edilebilir. Böylece oda olduğundan daha büyük görünecektir. Erkek bebek odalarının dekorasyonunda; kahverengi, sarı ve krem rengi gibi tercihler de başarılı bir tasarımda kullanılabilecek opsiyonlardan bazılarıdır.

Erkek Bebek Odalarında Tema Seçimi

Bebeklerin gelişimi ve zihinsel ilerlemesini sağlamak adına, bebek odalarında kullanılan temalar bilimsel olarak kanıtlanan bir faydaya sahiptir. Hayal gücü ve öğrenmesi bu şekilde ilerleyecek olan bebekler, odalarında oluşturulan bu temalardan etkilenecektir. Erkek bebek odalarında, temalar kullanılırken öncelikle deniz ve doğa seçilir. Bunun yanında yarış arabası temaları ve müzik aletlerini içeren bir tasarım da oluşturulabilir. Duvarlarda kullanılacak rakamlar ve puzzle şeklindeki duvar süsleri, bebeklerin ilerleyen zamanlarda interaktif bir şekilde öğrenmelerinin de altyapısını oluşturacaktır.

Erkek Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri Erkek Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri Reviewed by Unknown on Aralık 06, 2018 Rating: 5

1 yorum:

  1. Bulent KESKİN7 Aralık 2018 13:35

    Bebek odası tasarımı yapacaklara önerim. Güvenlik kelimesini asla arkanıza bırakmayın. Güzel mobilyalar yerine kesinlikle güvenlikli mobilyaları tercih edin

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.