Doğru Antre Dekorasyonu


Dekorasyon, evin bütün alanlarında dikkat edilerek uygulanmalıdır. Çünkü ülkemizde maalesef bazı alanlara yeteri kadar önem verilmemektedir. Dekorasyon sayesinde, evdeki mimarinin bile değişiklik sağlanacağı bir fayda sağlanır. Evin girişten itibaren dekorasyonu yansıtacak en önemli alanlarından bir tanesi antrelerdir. Gerek güzel bir yaşam alanına sahip olmak için, gerekse misafirlerin çok güzel bir ortamda karşılanması için antre dekorasyonlarında doğru tercihi yapmaları gerekir. Bir evin dekorasyonunu ve kimliğini yansıtacak ilk alan antrelerdir. Bu yüzden antrelerin dekorasyonlarını, dekorasyonun tarzına uygun şekilde gerçekleştirmek önemlidir. Günümüz şehir yapısının evdeki büyük dezavantaj yaratan konularından birisi olan minimalizm, dekore teknikleri sayesinde büyük bir görünüm kazandıracaktır. Küçük antreler, doğru tekniklerle çok etkileyici ve şık bir dekorasyona kavuşabilir.

Antrelerde Aydınlatma Nasıl Dekore Edilmelidir?

Antrelerin genel sorunu, aydınlatma konusunda sıkıntıların meydana gelmesidir. Böylesine olumsuz bir durumun ortadan kaldırılması için de aydınlatma tekniklerinin doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Aslında geleneksel teknik olan tavandan inen aydınlatma tercihi yerine, belirli bir enerji katacak ve antre alanında derinlik oluşturacak bir aydınlatma çok daha doğru olacaktır. Daha kuvvetli bir aydınlatma için, kesinlikle yüksek ışığa sahip lambalar ve yeni tasarım LED ampuller kullanılmalıdır. Bu sayede aydınlatma eksiklikleri ortadan kaldırılacaktır.

Antrelerde Ayna Kullanımı

Bir evin her odasına uygulanacak aynalar, aslında antrelerde de kullanılarak derinlik oluşturmada çok önemli bir görev üstlenmektedir. Aynaların ışığı yansıtması ve alan derinliğini oluşturmasıyla birlikte çok estetik bir görüntü meydana getirilecektir. Kapının arkasına yerleştirilecek olan boy aynalar ise aynı zamanda farklı bir tarz yaratmanın temelini atacaktır. Işıklar ise aynaya gelecek şekilde dekorasyona eklenmelidir.

Portmantoların Yerleşimi

Antrelerde en çok kullanılan eşyalardan bir tanesi de portmantolardır. Özellikle iç mimarlar tarafından gerek yer tasarrufu, gerekse askılık kullanımı; fakat en önemlisi dekorasyonda kuvvetli bir etki yaratılır. Portmantolar, sadece duvar içerisindeki monte işlemlerinden sonra kullanılabilir. Bunun yanında, köşelerde kullanılacak olan portmantolar dekorasyonda başarılı bir sonuç alınmasını sağlar. Çekmeceli ve çekmecesiz modelleri olan portmantolar, duvar rengi ile uyumlu olmak zorundadır.  

Doğru Antre Dekorasyonu Doğru Antre Dekorasyonu Reviewed by Unknown on Aralık 24, 2018 Rating: 5

1 yorum:

  1. Lütfi ÇADIRCI24 Aralık 2018 22:47

    Antre bölümlerindeki aydınlatmalar özel olunca benim çok hoşuma gidiyor. Harika evler gördüm böyle.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.