Bebek Odası Perde Seçimi


Bebek odalarının dekorasyonu, birçok farklı unsuru bünyesinde barındırmaktadır. Önemli olan sadece oda genelindeki renkler ve eşya seçimi değil, aynı zamanda bu seçimlere uygun tekstil ürünlerinin de doğru tekniklerle oda tasarımına eklenmelidir. Bebek odalarının çok daha şık ve güzel bir tasarıma sahip olmasının en güzel yollarından bir tanesi de, perdeler sayesinde olacaktır. Bebek odaları için birçok farklı perde modeli vardır. Bebek odalarında seçilecek perdeler, genel olarak açık renkli ve odayı ferah yansıtacak özelliklere sahip olmalıdır.

Bebek Odalarında Perde Uzunluklarının Önemi

Bebek odalarında perde seçimi yapmadan önce, pencere ve önüne gelecek perdelerin ölçülerinin iyi bir şekilde bilinmesi önemlidir. Bu sayede perdeler dekorasyonu doğru bir şekilde tamamlarlar. Bebekler, aynı zamanda gelişim çağında oldukları için zamanla emekleyecek ve yürümeye başlayacaklardır. Bu yüzden odada seçilecek perdelerin, bebekler yürümeye başladıklarında bile ulaşamayacakları bir ölçüde uygulanması önemlidir.

Stor Perdeler ve Bebek Odaları

Stor perdeler, aslında bulunduğu odalara sadelik ve estetik bir görüntü katacaklardır. Temizleme ve kullanma yöntemlerinin de oldukça pratik olduğu stor perdeler, oda içerisindeki ışığın rahatlıkla kontrol edilmesine yardımcı olacaktır. Stor perdelerde, bebek odasında uygulanacak renklere uygun olacak şekilde birçok farklı model bulunmaktadır.

Resimli Perdelerin Estetik Katkısı

Bebek odaları dekore edilirken, bebeklerin ilgisini çekecek ürünlerin kullanılması önemlidir. Bebek odalarına eğlence katacak tarzda üretilmekte olan resimli perdeler, bebeklerin hafızalarının oluşumunda yardımcı olacak karikatürler ve tasarımlarla dizayn edilmiş olmalıdır.

Sade Renkli Desenli Perdeler

Bebek odalarında yapılan en büyük dekorasyon yanlışlarından bir tanesi, dekorasyonun temelinde yatan ana ve ara renk kullanımının aşılmasıdır. Ebeveynler oda içerisinde farklı ve fazla sayıda renk kullandığı takdirde, odada kasvetli bir hava oluşacaktır. Bu yüzden bebek odalarında, bebeklerin uyumasına yardımcı ve gözlerini yormayacak renklerde perdelerin seçilmesi önemlidir. Perdelerin üzerinde kullanılan desenler, aynı zamanda odadaki diğer eşyaların da rahat bir şekilde tasarlanmasını sağlayacaktır.

Perdelerin Kalınlık Ölçüleri

Bebeklerin odasında önemli olan, perdelerin kalın olması sayesinde gündüz ve gece kavramlarının bebeklere aşılanmasıdır. Bu yüzden ebeveynlerin perde seçimlerinde, buna uygun kalınlıkta tercih yapmaları önemlidir.

Bebek Odası Perde Seçimi Bebek Odası Perde Seçimi Reviewed by Unknown on Aralık 20, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.