Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır?


Estetik bir bahçe tasarımı, insanların kalabalıklaşan şehir hayatlarında çok daha huzur verici zamanlar geçirmesini sağlayacaktır. Dekorasyon uygulamaları, bilindiği üzere sadece evin içerisinde geçerli değildir. Bunun yanında, dekorasyon uygulamalarının yansımaları bahçelerde de kendisini göstermektedir. Dikkat çeken bahçeler, genelde dekorasyon uygulamalarının başarılı tekniklerle bahçeye entegre edildiği tasarımları içermektedir. Basit şekilde uygulanabilecek olan tasarımla birlikte, bahçelerde çok eğlenceli dekore teknikleri entegre edilmiş olur. Tasarımcılar, özellikle bahçelerde fark yaratmak için birçok farklı konuda doğru bir görsellik yaratmaya çalışırlar. Bahçe düzenlemesi, sadece doğru eşya seçimi ve yerleşimi olmadığı gibi; doğru bir temayı, çiçek ve otların bakımını ve ilaçlı böcek önleme tekniklerini de içerisinde barındırmaktadır.

Bahçeye Çiçekler Eklemek

Çiçekler, her zaman bulunduğu alana farklı bir odak noktası katacaktır. Bu sayede yeşil ve daha farklı renkler, bahçenin farklı bir çiçek tasarımına sahip olmasına avantaj katar. Çiçekler, birçok farklı türden dikilebilir. Bunların başında kozmos, ayçiçekleri, ortancalar yıllık bitkiler olarak uzun ömürlü kabul edilmektedir. Bunun yanında bahçelere farklı ot ve sebzeler de eklenebilir. Mor renkli fresk soğanı, sarı dereotu, beyaz ve yeşil taze soğan, soluk pembe kekik, kırmızı ananas ada çayı, mor veya beyaz fesleğen ve buna benzer birçok farklı bitki sayesinde; bahçede harika bir kontrast uyum yakalanacaktır.

Yabani Ot Kontrolü

Yabani otlar, aslında önce bahçeye zarar vermeye başlayacaklardır. Ayrıca uzun vadede alerjisi olan insanlar da sağlık yönünden etkileneceklerdir. Bakıldığı zaman, yabani ot temizliği için illa profesyonel şirketlerden yardım almak gerekmez. Malç eklenmesi sayesinde, bahçede bulunan yabani otlar da tohumdan sapacaklardır.

Bahçe Sanatı

Estetik görüntü, evde olduğu kadar bahçelerin de önem verdiği dekorasyon tekniklerinin başında gelmektedir. Gerçekleştirilecek doğru süslemeler ve eşya yerleşimleri sonucunda; bahçelerin adeta bir sanat eseri gibi gözükmesinin önünde bir engel kalmayacaktır. Bambular, kullanılmayan tencereler, eski bisikletler, tahta bidonlar ve daha birçok farklı fikirler; bahçe düzenlemesinde çok farklı bir hava yaratacak eşyalardır. Bahçede aynı zamanda renk uyumu, kontrastla bile sağlandığı için; genel olarak bir tema üzerinden gitmek çok daha mantıklı olacaktır.

Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır? Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır? Reviewed by Unknown on Aralık 21, 2018 Rating: 5

1 yorum:

  1. Cafer KURTULUŞ25 Aralık 2018 19:44

    Keşke böyle bir bahçem olsa. Sabah akşam onla uğraşsam başka bir derdim olmasa. Ne güzel olur değil mi?

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.