Bahçe Dekorasyonlarına Dair Fikirleri


 

Bahçenizi ve sıcak aylar için mükemmel şartlara kavuşmak için nasıl plan yapacağınızı düşünüyor musunuz? Eğer evetse, doğru yere geldiniz.
İster tam bir bahçe yeniden tasarımına ihtiyacınız olsun ya da sadece sahip olduğunuzu yükseltmek isteyin, 2018'in en iyi trendlerini dikim, materyaller, tasarım stilleri ve yaşam tarzı etkileriyle ilgili bahçecilik uzmanlarından ve tasarımcılardan elde edilen bilgilerle derledik. Hepsi bu yıl bahçelerimizi şekillendirecek.
'Dokuma mobilyalarınıza gri gibi yumuşak tonlar uygulamak gittikçe popüler hale geliyor ve açık hava yaşam alanınıza çok iyi bir özellik katıyor' diyor John Lewis. 'Ancak, doğal renklerin ve kaplamaların popülaritesinin yanı sıra, dış mekân mobilya seçimlerimizde daha da çoğumuz, çağdaş mobilya tasarımları ve son teknoloji tekstil tasarımını kullanarak dış mekân alanlarımıza canlı renkler veren renkler katıyoruz.'
The Greenhouse People'daki bahçıvan meraklıları, “Bahçenize bakmanın yeni ve ilham verici bir yolu var. 'Wabi-sabi - büyüme, çürüme ve ölümün doğal döngüsünün kabulü - 15. yüzyıldan beri bu sanatı uygulayan Japonlar için yeni bir şey değil, fakat Batı dünyası için daha uzak bir yer olamaz.  Asla bitmeyen bir mükemmellik arayışı olarak da adlandırılır.

Buradaki anahtar, 'doğayı ve beslenmeyi dengeliyor', yani 'arkanıza yaslanın, rahatlayın ve bahçenizin doğal kusurlarının güzelliğini yansıtın'. Aşırı büyümüş perennials, yosun kaplı taşlar, paslı demir kapılar ve yıpranmış tencere bu eğilim ile uyumludur.
Bahçecilik süper markası Flymo, bahçıvanların doğal manzaradaki değişiklikler için bir takdire sahip olması gerektiğini açıklıyor. “Nesnelerin simetrisine ve uzun ömürlülüğüne odaklanmamaya çalışın, mevsimlerle zaman içinde değişecek bitki ve öğeleri seçin” diye açıklıyor. 'Dokulu veya soyulmuş kabuğu olan bir ağaç, sonbaharda kendi tohumlarını gösteren çiçekler ve küçük bir ağacın altına düşen kurutulmuş yapraklar, wabi-sabi'yi hayatınıza sokmanın harika yollarıdır.'
Balkon bahçeciliği son yıllarda istikrarlı bir şekilde artmıştır, ancak şimdi, daha çok kişi kiralık mülklerde ya da şehir alanlarında çok az veya hiç açık alanla yaşamakta, bu yeni bahçecilik yaklaşımı popülerliğini kanıtlamaktadır.
“Mevcut olan alanı genişleterek, boyuttan bağımsız olarak, yaratıcılığı ve stili ifade edecek bir alan sağlar. İster balkon, veranda ya da pencere eşiği olsun, çeşitli çiçekler ve bitki örtüsü yetiştirmek için bir dizi dikim kapları ve dikey yapılar var, '' ekibi Flymo'da açıklıyor.

Bahçe Dekorasyonlarına Dair Fikirleri Bahçe Dekorasyonlarına Dair Fikirleri Reviewed by Unknown on Aralık 20, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.