Salon Dekorasyonunun Önemi


Dekorasyon, evin bütün yaşam alanlarında çok önemli bir konudur. Bu yüzden de evin bütün odalarında, farklı dekorasyon uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde salonlar en az 12 metrekareden başlayan mimariye sahiptir. Bu yüzden de bu geniş alanın kontrolü, dekorasyon uygulamaları sayesinde kişilerin elinde olmalıdır. Uygulanacak tarz ve stil, aslında salondaki diğer eşyaların da önünü açacak özellikte olacaktır. Salon, misafirlerin ağırlandığı ve en çok zaman geçirilen yerlerin başında gelmektedir. Bu yüzden de, gerektiği zamanlarda çok iyi bir görüntüye sahip olması gerekir. Salona özgü bir kimlik yaratmak, bundan dolayı çok önemlidir. Salon içerisinde yaratılan bu kimlik sayesinde, odanın çok şık ve modern bir görüntü yakalaması çok kolay olacaktır.

Salonda Renk UyumuSalonda kullanılacak dekorasyon uygulamalarının, birbiriyle sürekli bir uyum içerisinde olması gerekmektedir. Çünkü bu uyum sayesinde, estetik görüntüye ulaşmak daha kolay olacaktır. Salonda sağlanacak renk uyumu, dekorasyona başlanmadan önce karar verilmesi gerekilen bir konudur. Salon duvarları, salon içerisindeki eşyaların tarzı ve deseniyle uyumlu olmak zorundadır. Böyle bir uyumun yakalanması için de renklerin doğru bir şekilde tercih edilmesi gerekmektedir. Zemin kaplaması ve duvar dekorlarına gösterilecek olan özen, salonda farklı bir gösterişin doğmasına yardımcı olacaktır. Evin ve salonun atmosferini değiştirmek isteyen kişilerin, özellikle bu renk uyumuna gereken önemi göstermesi lazımdır.

Salonda Eşya SeçimiSalondaki eşya seçimlerinin öncesinde, salonda genel bir tarzın belirlenmesi gerekmektedir. Tarz ve kimliğin belli olmadığı salonlarda yapılacak dekorasyon fikirlerinde, aslında bir karmaşanın olması muhtemeldir. Bu karmaşaya sebep vermek istemeyen kişilerin, öncelikle salonun tarzına karar vermesi gerekir. Tarzın seçilmesinden sonra; aslında eşya seçimi kolay bir hal almaktadır. Kişiler sade ama şık bir salon isterlerse, genel olarak duvarlarla aynı ana renkleri kullanabilirler. Aynı zamanda beyaz ve kremin açık tonları, yine aynı şık görüntüyü verecektir. Eşyaların daha hareketli ve canlı olmasını isteyen kişilerin, duvar renkleriyle kontrast meydana getiren tercihleri gerçekleştirmeleri gerekir. Böylece eşyalar arasında rengarenk bir cümbüş meydana getirilmiş olunur. Eşyaların daha huzur verici yapısı olmasını isteyenler de, kahverengi tonlarından yararlanabilirler.

Salon Dekorasyonunun Önemi Salon Dekorasyonunun Önemi Reviewed by Unknown on Kasım 11, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.