Mutfakta Renk Uyumu


Dekorasyon, evin bütün dinamiklerini değiştirecek kadar güçlü bir uygulamadır. Bu yüzden de, dekorasyon fikirlerinin evin kimliğine uygun şekilde uygulanması gerekir. Dekorasyonun evin kimliğine uygun şekilde uygulanmasının da en önemli noktası, modaya uygun şekilde fikirlerin gerçekleştirilmesi olacaktır. Modanın sürekli değişen bir dinamik olduğu düşünülürse, dekorasyonun da kendisini sürekli güncellemesi gerektiği incelenmelidir. Evin yaşam alanlarında, zamanın ihtiyaçlarından ve evlerin minimal yapıya sahip olmalarından dolayı, farklı işlevler kazandırılmıştır. Mutfak da, eskiden sadece yemek yenilen bir alan olarak kullanılırken; artık uzun sohbetlerin ve keyifli dakikaların yaşandığı bir forma dönüşmüştür. Bu yüzden mutfak dekorasyonuna verilen önem, daha da artmaktadır.

Mutfak Dekorasyonunda Duvarların RengiHer yaşam alanının farklı bir kimliğe sahip olması, evin genelinde oluşturulacak estetiğin bir kat daha artmasını sağlayacaktır. Bu yüzden de mutfak dekorasyonunda uygulanacak fikirler, öncelikle oluşturulmak istenen tarz ile başlar. Mutfakta genel olarak beyaz ve tonlarında renklerin kullanılması genel bir uygulamadır. Fakat mutfağında renk olarak hareketlilik isteyenlerin ise pastel tonlara yönelmesi, doğru bir işlem olacaktır. Mutfakta daha sade bir tasarım isteniyorsa, duvar renklerinde tek bir ana renk kullanılması yeterli olacaktır. Mutfağın daha büyük görünmesini isteyen kişilerin, ana eşyalarla beraber kullanacakları gri renk, bu işlevin oluşturulmasında katkı sağlayabilir. Mutfak dekorasyonunda duvarların rengi, kalan bütün eşyaların tasarımına da yön verecek kadar önemli bir detaydır.

Mutfak Dekorasyonunda Renk UyumuDuvarların oluşturulan renginden sonra, mutfak dekorasyonunda dolaplar, masa ve yemekten sonra oturulacak koltukların seçim işlemine geçilmektedir. Bu yüzden de, sürekli olarak bir bütünlük yakalanması önemli bir konudur. Mutfakta derinlik kazanmak isteyen kişiler, öncelikle mutfakta kullanılan eşyaların parlak ve gri renkte olmasına özen göstermeleri gerekir. Mutfaktaki doğru aydınlatma ile beraber, seçilen renk uyumu aslında odanın daha derin bir yağıya sahip olduğunu gösterir. Duvara uygun renklerde seçilecek halılar, mutfakta daha estetik bir görüntünün oluşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda mutfak dolaplarının ve yemek masasının detayları, mutfakta kullanılan renklerin bütünlük arz etmesi gerekir. Böylece mutfakta tam anlamıyla bir renk uyumu sağlamış olacaktır.

Mutfakta Renk Uyumu Mutfakta Renk Uyumu Reviewed by Unknown on Kasım 01, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.