Mutfakta Eşya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Dekorasyon uygulamaları, sadece belirlenen alan için duvar boyası ve zemin tasarımından ibaret değildir. Aynı zamanda, bulunulan odada doğru bir eşya seçimi ve bu eşyaların arasında başarılı bir uyumun olması gerekir. Eşya seçimleri gerçekleştirilirken, odanın kimliğine uygun tercihler yapılmalıdır. Bu sayede daha başarılı sonuçlar ortaya çıkacaktır. Eskiden sadece bir veya iki amaca yönelik hazırlanan dekorasyon teknikleri, artık yaşam alanlarının işlevlerinin değişmesiyle çok fonksiyonlu bir hal aldı. Bu yüzden de dekorasyon uygulamalarında eşya seçiminin önemi artmış oldu.

Mutfakta Buzdolabı Seçimi

Mutfakta en önemli eşyalardan bir tanesi buzdolabıdır. Genel olarak iki kapılı veya gardırop tipi buzdolapları, mutfakta yer alan modellerdendir. Buzdolaplarının tasarım renkleri ve tarzları, mutfağın yapısı ve dokusuyla uyumlu olmalıdır. Buzdolaplarında su pınarı veya buz yapma özelliği varsa, su tesisatından hat çekme işlemi gerçekleştirilmelidir.

Mutfakta Ocak ve Fırın Seçimi

Ankastre olmayan mutfaklarda fırın ve ocakların tercihi, kişilerin isteklerine bağlı olarak değişecektir. Bu yüzden de doğru seçimlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Ocakların paslanmaz çelik olarak alınması, kullanım ömrünün daha uzun olmasını sağlayacaktır. Yeni ocaklarda genelde yüksek ısıveren teknolojiler kullanılır. Kişiler, mutfaklarına en uygun fonksiyonlara sahip olan ocak ve fırınları satın almalıdır. Sade bir dekorasyon uygulaması düşünülüyorsa, fırın ve ocakta beyaz renkler kullanılabilir.

Mutfakta Mobilya Seçimi

Mutfaklar eskiden sadece yemek pişirme ve sofraya yemekleri götürmek için hazırlık alanları olarak işlev görmekteydi. Modayla beraber değişen dekorasyon fikirleri, artık mutfaklara bazı özellikler getirdi. Artık mutfaklarda yemek yenilebilir ve bu yüzden de mutfakta yemek takımı masalarına yer verilmektedir. Yemek masalarının, genel olarak kullanışlı ve mutfağın kullanım alanına yardımcı olması gerekir. Bu sayede, doğru bir bütünlük sağlanır ve mutfakta dekorasyon başarıyla tamamlanır.

Mutfakta Derinlik Kazanmak

Mutfakta birçok farklı eşya ve mobilyanın tercihinden sonra, bazı tekniklerin uygulanmasına geçilmelidir. Bunun için de aynaların kullanımı ilk sırada gelir. Genelde küçük alanlı mutfaklara uygulanacak ayna tasarımı sayesinde, alan olduğundan daha büyük gözükecektir. Aynı zamanda aksesuarların parlak metal renklerde olması da, yansıma özelliği sayesinde mutfağa derinlik katacak detaylardan bir diğeridir.

Mutfakta Eşya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Mutfakta Eşya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Reviewed by Unknown on Kasım 15, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.