Minimal Banyo Dekorasyonunda Lavabo ve Aksesuar Seçimi


Ev dekorasyonunda banyoların yeri çok önemlidir. Çünkü banyolar, kişilerin günlük stresten kurtulmaları ve temizliklerini sağlamaları için tüm yükü tek başına çekmektedir. Günümüz evlerinin genel seçimi olan minimal yapılar, artık kendisini banyolarda da göstermektedir. Bu yüzden de banyoların dekorasyonlarındaki bütün unsurlar önem kazanmaktadır. Banyolarda el ve yüz yıkamak için kullanılan lavabolar, banyoların minimal yapısından dolayı büyük bir alan kaplamamalıdır. Bu yüzden, lavaboların seçimi banyo dekorasyonunun doğru yapılması için çok önemli bir başlangıç olacaktır. Lavaboların, dar ve minimal alanlarda en etkili kullanılması için belirli tekniklere dikkat edilmesi gerekecektir.

Lavabolarda Küçülmeye Gitmek

Lavabo setlerinin, her şeyden önce kesinlikle minimal tercihler arasından seçilmesi gerekir. Çünkü minimal banyo dekorasyonlarına çift kapaklı veya büyük dolap üniteleri entegre edilen lavaboları kullanmak yanlış bir tercih olacaktır. Banyoda, genelde lavabo altında tek kapakla birlikte yer alan dolapları kullanmak çok mantıklı olacaktır. Böylece dekorasyon anlamında ekstra bir kullanım alanına ihtiyaç duyulmaz.

Kurtarıcı ve Modern Fikirler

Banyo dekorasyonlarında yer açmak ve banyoya yeni bir fonksiyon kazandırmak isteyen kişiler, lavabo altlarına dolap koymayı istemeyebilir. Çünkü lavabolar duvara monteli bir şekilde dekore edilmiştir. Bu yüzden banyo dekorasyonunda aparatlardan faydalanmak çok daha doğru bir çözüm olacaktır. Gerekli görüldüğü durumlarda, havlu asma aparatı veya banyo aksesuarları için duvara yapıştırmalı ufak bardaklardan satın almak minimal alanlara işlev kazandırmanıza yardımcı olacaktır.

Açık Rafların Önemi

Banyo dolaplarının büyük bir alanı işgal ettiği düşünülürse, aslında banyo dekorasyonlarında doğru tercih açık rafları kullanmak olacaktır. Lavaboların tek ve köşe tarzda dekorasyona eklenmesiyle birlikte, lavabo yanlarına açık raflar monte edilmelidir. Bu sayede dolap kapağının açılma açısından da kullanım alanı elde edilir. Açık raflar, gerçekten tahmin edilmediği kadar büyük bir kullanım alanına sahiptir.

Minimal Lavabo Modelleri

Banyo dekorasyonunda lavaboların seçimi esnasında, en sade ve en küçük modellerin tercih edilmesi doğrudur. Çünkü son derece küçük olan bu lavaboların kullanılması ile birlikte, herhangi bir alanın daralmadığı görülür. Yuvarlak veya köşeli lavabolar, bu tercihte önemli olacaktır.

Minimal Banyo Dekorasyonunda Lavabo ve Aksesuar Seçimi Minimal Banyo Dekorasyonunda Lavabo ve Aksesuar Seçimi Reviewed by Unknown on Kasım 30, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.