Evde Dekorasyon Önerileri


Dekorasyon, moda ile bağlantısını her zaman korumaktadır. Bu yüzden de kendisinden faydalanmak isteyen kişilerin, modayı sürekli olarak takip etmesi gerekir. Dekorasyon, evdeki bütün yaşam alanlarında bir bütünlük kazandırılmasını amaçlar. Aynı zamanda evde bir kimlik oluşturulması, bütünlüğün sağlanmasındaki en önemli noktadır. Genel olarak dekorasyon fikirleri, evin mimarisine ve oluşturulmak istenen tarza göre değişecektir. Son yıllarda her kişiye ait yaşam alanlarının dizaynı ile beraber, evdeki dekorasyon fikirlerinde bir karmaşa meydana gelmiştir. Bu karmaşanın ortadan kalkması için bazı tüyolar bulunmaktadır.

Minimal DüşünceGünümüzde kalabalık hale gelen şehirlerden dolayı, ev mimarileri de küçük bir hal almaktadır. Bu yüzden evlerin içerisindeki kullanım alanları eskiye göre oldukça küçük bir durumdadır. Minimal düşünmek, evdeki kullanım alanlarından tasarruf etmek için oldukça önemlidir. Son yıllardaki bu trend sayesinde, evde az eşya ile çok işlev yaratmanın yolları aranmaktadır. Sade düşünülerek oluşturulan dekorasyonlar, yaşam alanlarının oldukça şık görünmesini sağlayacaktır.

Renklerin BüyüsüHer farklı odada yeni bir dekorasyon uygulamasına başlarken, öncelikle odanın ait olacağı tarzın belirlenmesi gerekir. Ardından odada kullanılacak renkler, tarza uygun şekilde tercih edilecektir. Renklerin sınırsız bir dünyası vardır. Evini güzelleştirmek isteyen kişiler, sürekli olarak renklerin büyüsünden faydalanmalıdır. Evde farklı renkler seçmek, aslında evi canlandıracak ve hareketli bir hava katacaktır.

Bitkilerin GücüEvin dekorasyonu oluşturulurken genelde bitkilere pek yer verilmez. Aslında bitkilerin, ev dekorasyonuna inanılmaz bir faydası vardır. Canlı bir dokunuş sağlayan bitkiler, renklendirme anlamında da odaya harika bir ferahlık katar. Evde modası geçmeyen en eski uygulamalardan bir tanesi, sürekli olarak bitki kullanımıdır. Bitkiler kullanılırken odanın rengine uygun türler seçilebilir.

Aydınlatma KonusuBir evin dekorasyonu istediği kadar başarılı olsun, aydınlatma yeterli olmadığı sürece bunun yansıtılması mümkün olmaz. Özellikle son yıllarda daha da önemli bir hal alan aydınlatmalar sayesinde, evde farklı bir hava oluşturulabilir. Odanın rengine ve havasına göre değiştirilebilecek aydınlatma türleri, renk olarak da opsiyona sahiptir. Aydınlatmanın iyi olması, evdeki kimliğin daha net bir şekilde ortaya çıkmasına katkı sağlayacaktır.

Evde Dekorasyon Önerileri Evde Dekorasyon Önerileri Reviewed by Unknown on Kasım 05, 2018 Rating: 5

1 yorum:

  1. Mesut GÜNGÖR6 Kasım 2018 18:48

    Ev dekorasyonu yaparken fikir almak güzel ancak. Herkes farklı şeyler söylüyor. Tam başlayacağım diyorum farklı bir tasarım duyunca ona yöneliyorum. Bunu nasıl başaracağım. Bir türlü takım bile alamadım kararsızlıktan

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.