Ev Tasarımında Şık Çözümler


Dekorasyon, ev tasarımının mimarisini bile değiştirecek kadar kuvvetli bir uygulamadır. Bu yüzden dekorasyon fikirlerinin her zaman ev tasarımında kullanılması gerekmektedir. Dekorasyon fikirleri, sadece evdeki eşyaların sayısını yönlendirmez. Aynı zamanda evin genelinde oluşturulacak kimliğe ve bütünlüğe de yardımcı olur. Evin tasarımı, her zaman belirlenen kimliğin paralelinde uygulanmaya devam etmelidir. Çünkü evde oluşturulacak estetik görüntü için, eşyaların ve aksesuarların harika bir uyum içerisinde bulunması gerekir. Moda ile aynı hızda değişen dekorasyon fikirleri, böylece sıklıkla takip edilmeli ve evin özelliklerine göre uygulanmalıdır. Evi daha şık gösterecek ve evdeki estetik hissi daha iyi bir seviyeye getirecek, farklı tasarım çözümleri vardır.

Aydınlatma Çözümleri

Manzarası güzel olan salonların, dışarıya bakan bölümleri evdeki ferahlığın artmasını sağlayacaktır. Bu ferahlığın akşam da devam edilmesi, evdeki havanın bozulmaması açısından önemlidir. Aydınlatma çözümleri uygulanırken, odada belirlenmiş ana renge yakın tercihler seçilmelidir. Aynı zamanda, alternatif ışık kaynaklarında şık detaylar, tasarımın daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Geniş Oturma Grupları

Salonda veya oturma odasında kullanım alanlarının artması ve fonksiyon kazanması isteniliyorsa, bu alanlarda çok geniş oturma grupları tercih edilmelidir. Bu sayede odada harika bir odak noktası oluşturulmuş olunacaktır. Oturma gruplarında; televizyon ve okuma koltukları da bulunmalıdır. Odada kullanılan oturma gruplarında açılabilen koltuklar tercih edilirse, kullanım alanlarında yüksek bir artış söz konusu olacaktır. Ayrıca geniş ve kullanışlı oturma grupları, evdeki kimliğe artı bir özellik getirecektir.

Yatak Odasında Şık Tercihler

Yatak odasında şık tercihlerden yararlanmak isteyen kişilerin, yatak odasını daha huzurlu hale getirecek fikirlerden faydalanması lazımdır. Konforlu yatak seçiminin yanında, odayı sade ama şık gösterecek dolap seçiminin de yapılması gerekir. Eşyaların birbirini tamamlaması için, genel olarak renk uyumuna da dikkat edilmesi gerekecektir.

Mutfak Tasarımı

Mutfağa derinlik kazanmak isteyen kişiler, mutfakta ayna kullanmak zorundadır. Aynı zamanda mutfakta kullanılan eşyaların parlak ve gri renkte olması, yine ışık yansımalarından faydalanılarak derinliğin artmasına yardımcı olacaktır. Mutfağa eşyalarla kazandırılan fonksiyon, aynı zamanda kullanım alanında kişilerin çok rahatlıkla hareket etmesini sağlayacaktır.

Ev Tasarımında Şık Çözümler Ev Tasarımında Şık Çözümler Reviewed by Unknown on Kasım 12, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.