Duşa Kabin Temizliği


Banyolar, evde en çok kullanılan alanların başında gelmektedir. Temizlenmek ve kirlerden arınmak için kullanılan banyolar, doğru bir hijyene sahip olmalıdır. Banyoların, bireylerin temizliğine yardımcı olması için, önce kendi içerisindeki alanların da temizlenmesi gerekecektir. Banyolarda en çok kirlenen ve kirlendiğinde sağlığı tehdit eden alanlardan bir tanesi duşa kabinlerdir. Duşa kabinlerin, gerektiği özenle ve önemle hijyeninin sağlanması gerekecektir. Temizlenmediği zamanlarda, genel olarak çok çirkin kokular ve istenmeyen görüntüler, duşa kabin etrafında görülmeye başlanacaktır. Aynı zamanda, etkili bir temizliğin en önemli adımı sadece kimyasal maddelerden geçmez. Leke çıkartıcı anlamında en iyi doğal maddelerden olan sirkenin, duşa kabin temizliğinde kullanılması gerekir.

Duşa Kabin Temizliğinde Malzeme Seçimi

Duşa kabin temizliğinde malzeme seçerken, ortamda bulunan kir ve lekelerin durumunda göre hareket etmek gerekir. Duşa kabin içerisinde bulunan, özellikle bağlantı kısımlarının eski bir diş fırçası ile temizlenmesi gerekir. Aynı zamanlarda kullanılan kimyasallarla bozulmayacak şekilde yapıya sahip elbezlerinin de tercih edilmesi önemlidir. Banyodaki duşa kabin temizliği için, marketlerde satılan ve kimyasal olan güçlü leke çıkartıcılar tercih edilebilir. Fakat bu kimyasallar satın alındığı zaman, çocukların ulaşmayacağı yerlerde saklanmalıdır. Bir de, kullanılan kimyasalların cilde teması engellenmelidir. Duşa kabin temizliğinde sirke kullanımı da, başarılı sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Özellikle su ile açılarak kullanılacak olan beyaz sirke, kötü kokuların da oluşmasını engelleyecektir.

Duşa Kabinde Fayans Temizliği

Duşa kabinde, temizlenmediği zaman en çok sorun yaratan bölgelerden bir tanesi de fayanslardır. Fayanslar, lekelenmelerden dolayı çok çirkin bir görüntü oluşturacaktır. Bez yardımı ile fayansların silinmesi ve bölgenin doğru miktarlarda su ile durulanması gerekir. Fayans temizliğinde karbonat ve çamaşır suyu ile suyun karıştırılması, iyi bir çözüm olabilir. Bu yüzden fayans temizliğinde sadece kimyasal maddeli temizleyici ve kir çıkarıcılardan faydalanmak tek çözüm değildir. Duşa kabin temizliğinde, önemli olan sadece temizliğin değil; insan sağlığının da korunmasıdır. Bu yüzden yapılacak temizlikler esnasında maske ve eldiven kullanılmalıdır. Bu sayede kimyasal maddelerden ve mide bulandırıcı kötü kokulardan uzak kalmak mümkün olacaktır.

Duşa Kabin Temizliği Duşa Kabin Temizliği Reviewed by Unknown on Kasım 26, 2018 Rating: 5

1 yorum:

  1. Duşa kabinleri artık buharla temizlik sistemi ile yapıyorlar. Gerçekten yüksek ısı muhteşem bir şekilde temizliyor

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.