Dekorasyonda Eşya Seçimi


Dekorasyon, evin mimarisinden tasarımına kadar birçok farklı konuda değişiklik sunacak özelliklere sahiptir. Günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi olan minimal yapıdaki evlerin, dekorasyon uygulamaları sayesinde bu görüntüsü ortadan kalkacaktır. Dekorasyon, sadece bir yaşam alanına en çok sayıda eşya yerleştirmek anlamına gelmez. Bu yanlış tanımın aksine dekorasyon, literatüre doğru ve yakışacak sayıda eşyanın yaşam alanına göre dizayn edilmesi olarak girmiştir. Dekorasyon sayesinde, evde istenen görüntü oluşturulacak ve yaşam alanlarına derinlik kazandırılacaktır. Evdeki uyumun en önemli anahtarı, doğru dekorasyon fikirlerinin uygulanması ile ortaya çıkacaktır. Dekorasyonda eşya seçimi de, çok önemli konulardan bir tanesidir. Her yaşam alanının kendisine göre oluşturduğu kimlik, bu eşyaları kabul etmeli ve bu sayede evin genelinde bir uyum yakalanmalıdır.

Salon ve Oturma Odalarında Eşya SeçimiEşya seçimi, oturma odası ve salonlar için oldukça önemlidir. Çünkü salon ve oturma odalarında genel olarak dekorasyonun eşyalarla tamamlanması gerekecektir. Salonda ve oturma odasında; şık ve rahat koltuk takımları seçilmelidir. Aynı zamanda bu koltuk takımlarının deseni, evin kimliğine uyarsa daha estetik bir görüntü oluşacaktır. Evde sade ve şık bir görüntü isteyen kişilerin, eşya seçimlerinde beyaz ağırlıklı renkleri kullanmaları gerekmektedir. Salonda ve oturma odasında hareketli ve modern bir hava yaratmak isteyen kişiler, genel olarak perde seçimlerinde stor ve jaluzi modellerini kullanmalıdır. Dekoratif raflar, tablolar ve daha birçok farklı aksesuar, bu yaşam alanlarının tamamlanması için gerekli olacak eşyalardandır.

Mutfak ve Banyoda Eşya SeçimiEvin en çok kullanılan ve özel alanlarından iki tanesi olan banyo ve mutfakta, seçilecek eşyaların alanın geneline uyum sağlaması gerekir. Mutfaklar, eskisi gibi sadece yemek yenilen yerler değildir. Bu yüzden artık mutfaklarda yemek masası ve sandalye takımları da büyük önem kazanmıştır. Mutfakta kullanılan gri ve parlak malzemeler, zamanla mutfağın daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Banyoya gelinecek olunursa; banyodaki malzemelerin suya karşı dayanıklı olması gerekir. Banyo duvarlarındaki renklere uyumlu veya kontrast şekilde seçilecek bu eşyaların, bu özel alandaki bütünlüğe tam anlamıyla uyması gerekmektedir.

Dekorasyonda Eşya Seçimi Dekorasyonda Eşya Seçimi Reviewed by Unknown on Kasım 10, 2018 Rating: 5

1 yorum:

  1. Dekorasyonda eşya seçimi yaparken odanın büyüklüğü ve küçüklüğü ilk baz alınır. Renklendirme ve özel efektler sayesinde küçük odalarınız büyükmüş gibi görünebilir

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.