Banyo Dekorasyonunda Şık Öneriler


Dekorasyon uygulamaları, son yıllarda evin her yaşam alanına girmeye başlamıştır. Özellikle her bir yaşam alanının kendi kimliğinin olması sağlanınca, evdeki tuvalet ve banyolarda bile bir tasarım yapılmasına karar verilmiştir. Evin gelinde sağlanan bütünlük, bu sayede banyo ve tuvalette de kendisini göstermelidir. Böylece daha doğru ve şık bir dizayn uygulanmış olur. Artık banyo tasarımlarının doğru dekorasyon fikirleriyle tamamlanması, depolama alanının eksikliklerini ortadan kaldıracaktır. Aynı zamanda dekorasyon fikirleri ile beraber, boş alanlarda kullanışlı bir işlev yaratılacaktır.

Banyo Dekorasyonunda Tema SeçimiBanyolarda genel olarak temizlik ve hijyenin yanında, ferah bir görüntü yakalanması da oldukça önemlidir. Bu yüzden de banyo tasarımında detayları uygulamadan önce banyodaki kimliğin genel hatları belirlenmelidir. Özellikle evin diğer alanları ile tamamlama gösterecek bu kimlik, genel olarak beyaz, gri, mavi ve kahverengi tonlarında tercih edilmektedir. Tabi ki her rengin kendine ait bir eşya ve aksesuar seçimi de olacaktır. Banyoda kullanılan duşa kabin veya küvet, aslında banyo tasarımında en önemli dekor araçlarından bir tanesidir. Son yıllarda modern şekilde tasarlanan duş alanları, aslında banyonun en şık noktalarından bir tanesi olmalıdır. Seçilecek eşyalar, genel olarak ana renge uygun veya ana renk ile kontrast yapıldığında estetik bir görüntü çıkartacak derecede seçilmelidir. Pastel ve mat tonların kullanılmasıyla da, farklı bir tarz meydana gelecektir.

Banyo Dekorasyonunda Son DokunuşlarBanyo dekorasyonu, basit görünen fakat içerisinde birçok farklı detayı bulunduran bir konudur. Bu yüzden de, son dokunuşların yerinde yapılması gerekir. Banyolarda eşya, aksesuar ve havlu seçimleri, banyonun bütün özellikleri dikkate alınarak yapılmalıdır. Böylece gerçekleştirilen dekorasyon fikirlerinde istenen başarı yakalanır. Banyonun olduğundan büyük gözükmesini isteyen kişilerin, banyo içerisinde mutlaka derinlik yaratacak şekilde ayna kullanımına özen göstermeleri gerekir. Banyoda kullanılan metal aksesuarlar da, aydınlatmanın verdiği yansıma sayesinde çok geniş bir hava izlenimi verecektir. Banyo aydınlatması oluşturulurken, banyonun en uç köşelerinin bile ışık alacak şekilde uygulanması gerekir. Böylece banyo içerisinde giderilecek bütün ihtiyaçlar esnasında, aydınlatma yönünden bir sorun yaşanmamış olacaktır.

Banyo Dekorasyonunda Şık Öneriler Banyo Dekorasyonunda Şık Öneriler Reviewed by Unknown on Kasım 02, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.