Salon Aydınlatması Nasıl Olmalıdır?


İnsanlar hayatlarının büyük bir bölümünü evlerinde geçirirler. Evlerinde vakit geçirdikleri için evlerinin daha konforlu, daha ferah ve daha şık bir görünüme sahip olmasını isterler. Bunun için de ev dekorasyonuna aşırı derecede önem verirler. Bir evin güzel, rahat ve ferah olması için içinde bulunan tüm eşyaların uyum içerisinde olması adeta ahenk içerisinde dans etmesi gerekir. İnsanlar hayatlarının çoğunu evde geçirse bile evlerinde ise en fazla zamanı salonda harcarlar. Bu yüzden bir evin en önemli yeri salondur. Hem kendiniz günün kalan kısmını salonda geçirirsiniz hem de eve gelen misafirleri salonda ağırlarsınız. Salon görünüm olarak ev hakkında gelen misafirlere fikir verebilir. Salon ne kadar güzel bir dekorasyona sahip ise genelde evin gelen kısmı da o kadar güzel bir görünüme sahiptir. Genel olarak herkeste böyle bir düşünce olduğu için salon adeta evin tanıtım kısmıdır.

Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?Salonda kullanılan mobilyalar, aksesuarlar, halı ve perdeler dekorasyon için çok önemlidir. Çünkü salonda ferah, konforlu ve şık bir görünüm yakalamak için burada kullanılan tüm eşyalar büyük bir öneme sahiptir. Burada kullanacağınız eşyalar genel anlamıyla odanın büyüklüğü ile orantılı bir şekilde seçilmelidir. Küçük bir salona büyük ve fazla eşya koymak odayı kasvetli bir konuma düşürür. İçinde bulunan insanlara hareket alanı bırakmaz ve bu hiç hoş bir durum olmaz. Fakat salonunuz büyük ise işte o zaman dekorasyon için eliniz daha da genişler. Doğru kombinleri yakaladığınız takdirde kusursuz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Salon Aydınlatması Nasıl Olmalıdır?Bir dekorasyonda en önemli unsur aydınlatmadır. Çünkü eşyalara, odaya ve duvar rengine göre seçilen uyumlu bir ışık odayı olduğundan geniş ve ferah göstermektedir. Genellikle son zamanlarda salonlarda spot ve modern avizeler kullanılmaktadır. Spot aydınlatmalar daha çok modern görünümlü salonlarda avizeler ise genelde klasik tarzda dekorasyonu yapılan salonlarda tercih edilir. Led aydınlatmalar da salonlarda son zamanlarda kullanılan bir başka aydınlatma türüdür. Çünkü şekil verilmesi kolay olduğu için istenen şekilde düzenlenir ve odaya güzel bir görüntü sunar. Hem aydınlatma hem de dekorasyon ürünü olarak kullanılabilir.


Salon Aydınlatması Nasıl Olmalıdır? Salon Aydınlatması Nasıl Olmalıdır? Reviewed by Unknown on Ekim 17, 2018 Rating: 5

2 yorum:

  1. Selahattin ÖNCÜ17 Ekim 2018 15:54

    Salon Aydınlatması büyük bir çoğunlukla avize olarak dekor ediliyor. Fakat son dönemledeki led ışıklar ile yapılan odalar muhteşem oluyor. kesinlikle tavsiye ederim.

    YanıtlaSil
  2. Nedim ÜÇLER20 Ekim 2018 18:26

    lED IŞIKLAR salonlarda kullanıldığından beri, adeta ev değil sanki işyerinde oturuyor havası çıktı. Ben hiç sevmiyorum lüzümsüz ışıklandırmaları

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.