Mutfakta Aydınlatma Önerileri


Evdeki kullanım alanlarının bağımsız şekilde dekore edilmesi, son yıllarda popüler olmuş uygulamalardan bir tanesidir. Bu yüzden her odanın kendisine göre bir kimliği ve tarzı olmak zorundadır. Kullanım yoğunluğu olarak, evdeki en önemli yaşan alanlarından bir tanesi mutfaktır. Artık mutfak eskisi gibi sadece yemek yenilen bir alan değil, aynı zamanda sohbet edilen ve uzun süre vakit geçirilen bir alan olmuştur. Artık mutfaklarda, gerekli dekorasyon uygulamalarının gerçekleştirilmesine neden olan bu değişiklik, temel bazı özelliklerin de gözden geçirilmesine neden olmuştur. Bu değişikliklerden en dikkat edilecek olanı ise aydınlatmadır. Aydınlatma konusu her zaman dekorasyondan önce gelir. Çünkü uygun ışık ortamında doğru bir dekorasyon uygulaması yapılır.

Aydınlatma Kurmadan Önce Dikkat Edilmesi GerekilenlerAydınlatma konusu, ciddi şekilde üzerinde zaman harcanması gereken bir konudur. Bu yüzden de aydınlatma ürünlerinin satın alınmasından önce yapılması öncelikli olan, elektrik tesisatının tamamen gözden geçirilmesidir. Bu sayede kullanılacak aksesuarlar ve ürünler zarar görmemiş olacaktır. Aydınlatma ürünlerinde ise tasarrufa yönelik hamleler gerçekleştirilmelidir. Böylece LED ve düşük watt içeren ampuller, birçok kullanım imkanı sağlayacaktır. Son olarak mutfak aydınlatmasındaki dekorasyon fikirlerinden önce, kullanılacak olan seçimlerin sağlıklı olması gerekir. Bu sayede kullanılacak ürünlerin ortama ısı yaymasının önüne geçilir. Ayrıca aydınlatma ürünlerinin gözleri yormaması ve sağlığı tehdit etmemesi gerekir.

Mutfakta Aydınlatma ÖnerileriMutfak için tercih edilen aydınlatma ürünlerinde genel olarak beyaz ve net ışıklar seçilir. Bunun sebebi mutfakta gerçekleştirilecek önemli işlemlerde, ışığın neden olacağı sorunların önüne geçmektir. Farklı ışıktaki lambalarda yansıma yüzünden doğru tercihler yapılmayabilir. Ayrıca mutfakta kullanılan ışık ne kadar iyi olursa olsun, açı olarak dezavantajlı olan yerlerde, spot kullanmak mantıklı bir davranış olacaktır. Böylece mutfakta daha sağlıklı bir kullanım alanı oluşturulur. Aydınlatma ürünleri tercih edilirken, üzerinde toz veya yağ birikimini engellemesini sağlayacak seçimler yapılmalıdır. Bu sayede kolay temizlik sağlanır ve daha doğru bir tasarım sağlanmış olur. Penceresi olmayan mutfaklarda, gerçekleştirilmesi gereken konu uygulanan bütün lambaların LED olmasıdır. Kullanım sayesinde mutfak daha büyük görünecek ve ışık konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaktır.

Mutfakta Aydınlatma Önerileri Mutfakta Aydınlatma Önerileri Reviewed by Unknown on Ekim 30, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.