Küçük Mutfağı Büyük Göstermenin Yolları


Evlerin mimarisi, bulunduğu zamanın izlerini yansıtacak derecede değişecektir. Bu yüzden de her dönemin ev yapısında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Son yıllarda şehirlerdeki kullanım alanlarında ciddi bir düşüş yaşanmaktadır. Bundan dolayı da, yapılan evlerin mimarisinde minimal tasarımlar tercih edilir. Minimal yapıların en büyük dezavantajı ise evin içerisinde yeteri kadar kullanım alanı oluşturulamamasıdır. Dekorasyon bu noktada devreye girer. Bir dekorasyon fikri, yeri geldiğinde evdeki bütün yapının daha büyük gözükmesini sağlar. Ayrıca evde, değiştirilemeyecek derecede bir tasarım hatası varsa, bunun dekorasyon fikirleriyle düzeltilmesi mümkün hale gelmektedir. Yaşam alanlarının zorunlu ihtiyaçlarının dışında dekore edilmesiyle beraber, artık evlerin görüntüsü daha estetik bir hal almaktadır. Aynı zamanda gerçekleştirilen bu dekorasyon fikirleri sayesinde, evde farklı bir hava oluşturulur.

Küçük Mutfakta Dekorasyon FikirleriMutfaklar, artık en çok kullanılan odaların başında gelmektedir. Özellikle son yıllarda geliştirilen dekorasyon fikirleri sayesinde, artık mutfak sadece yemek yapmaktan ibaret olan bir alan olmaktan çıkmıştır. Mutfakların yapısında, sohbet edilecek ve misafir ağırlanacak ölçüde özelliklerin azami miktarda oluşturulması fikri barınmaktadır. Dekorasyonun sonsuz dünyasından yararlanmak isteyen kişiler de, bu yüzden mutfak dekorasyonunda tam bir uyum yakalamak isterler. Duvar renginden perde modeline, eşyalardan aksesuarlara kadar birçok konuda bir bütünlük sağlanmalıdır. Yakalanacak olan bu bütünlük sayesinde, mutfağın içerisinde geniş ve ferah bir kullanım alanı hissi yaratılacaktır.

Küçük Mutfağı Büyük Göstermenin YollarıKüçük şekilde oluşturulmuş olan mutfak dekorasyonlarını büyük göstermenin bazı dekorasyon hileleri vardır. Öncelikle mutfağın her köşesini detaya katacak ölçüde iyi bir aydınlatma sağlanmalıdır. Bu sayede mutfağın ölçüleri daha fazla gözükecektir. Mutfağın olduğundan büyük olmasını sağlamak için, kullanım alanı içerisinde aynalar kullanmak gerekir. Aynalar genel olarak mutfaklara derinlik katarlar ve bu sayede odanın içerisinde daha farklı ve huzurlu bir alan yaratmış olurlar. Kullanılan eşyaların, bütünlüğe olan uyumu sağlanmalıdır. Mutfakta yaratılan kontrast, mutfağın olduğundan daha da küçük görünmesine sebep olacaktır. Bunun dışında aksesuar kullanımındaki seçimler de çok önemlidir. Aksesuarların metalik renklerde seçilmesiyle mutfakta parlaklıklar oluşacak ve mutfak olduğundan daha büyük gözükecektir.

Küçük Mutfağı Büyük Göstermenin Yolları Küçük Mutfağı Büyük Göstermenin Yolları Reviewed by Unknown on Ekim 23, 2018 Rating: 5

2 yorum:

  1. Yasemin KAVLU24 Ekim 2018 18:01

    küçük Mutfakları büyük göstermenin tek yolu yemek masalarının duruşu ve tasarımı dır. Odalarınız için seçim yaparken bu türden inceliklere dikkat edin.

    YanıtlaSil
  2. Orhan CANTÜRK25 Ekim 2018 19:47

    Küçük mutfakların büyük görünmesindeki önemli ipucu, mobilyaların ve kullanıma açık olan ürünlerin ankastre seçilmesi olacaktır.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.