Halı ve Mobilya Uyumu Nasıl Sağlanır?


İnsanlar yaşamları boyunca en fazla vakti evlerinde geçirir. Durum böyle olunca evlerinin daha konforlu ve şık bir görünüme sahip olmasını isterler. Bunun için de her şeyi yaparlar. Evlerin şık bir görünüme sahip olması için birçok şeyin bir arada olması gerekmektedir. Evin içerisinde kullanılan mobilyalar, perdeler, halılar ve aksesuarların hepsinin bir uyum içerisinde olması gerekir. Bunları da duvar rengi ve aydınlatmada yapacağınız seçimler ile şık görünümü taçlandırabilirsiniz. Ev için en önemli iki dekorasyon malzemesi halı ve mobilyalardır. Çünkü burada yakaladığınız uyumu diğer kullanılacak dekorasyon malzemelerinde daha kolay yakalarsınız. Bunun için evinizde kullandığınız halı ve mobilyaları düzgün ve birbirine uyumlu seçmelisiniz.

Halı ve Mobilya Seçimi


Halı ve mobilya seçimi bir evin görünümünün şık olmasında bayağı büyük bir yere sahiptir. Çünkü evde bayağı fazla bir alan kaplarlar ve her zaman göz önünde bulunurlar. Bu yüzdendir ki bu seçilen mobilya ve halılar uyumlu olmalıdır. Çünkü bu güzel uyumu yakaladığınız zaman geri kalan işiniz daha kolaydır. Bunlara uygun perde ve aksesuar seçmek daha az vaktinizi alır. Çünkü seçtiğiniz halı ve mobilyalar ile zaten odanızın tarzı hemen hemen oturmuştur. Sadece onlara katkı yapacak daha güzel bir görünüme sahip olmasını sağlayacak tamamlayıcı şeyler alırsınız.

Halı ve Mobilya Uyumu Nasıl Sağlanır?Mobilya ve eşyaların uyumu evin görünümü açısından çok önemlidir. Çünkü hayatın büyük bir çoğunluğu evlerin içerisinde geçer. Oluşacak kötü bir görünüm sizi çok fazla rahatsız edebilir. Bunun için halı ve mobilya seçerken uyumlu şeyler almaya dikkat etmelisiniz. Ev dekorasyonu yapılırken en fazla vakit harcanan şeyler bunlardır. Alacağınız halı ve mobilyalar odanın büyüklüğü ile doğru orantılı olmalıdır. Çünkü yanlış seçim yapmak odayı olduğundan küçük gösterebilir. Bu durumda kendinizi evinizde bile rahat hissedemeyebilirsiniz. Evde odak noktası mobilya olsun diyorsanız halınızı olabildiğince sade tutarak mobilyaları ön plana çıkarırsınız. Eğer tam tersi bir şekilde halı ön plana çıkacaksa mobilyalar sade fakat halı desenli ve dikkat çeken bir tarzda olmalıdır. Odanızın kafanızda düşündüğünüz tarzda olması için ona göre mobilya ve halıyı seçmelisiniz.


Halı ve Mobilya Uyumu Nasıl Sağlanır? Halı ve Mobilya Uyumu Nasıl Sağlanır? Reviewed by Unknown on Ekim 18, 2018 Rating: 5

1 yorum:

  1. hALI VE mobilya uyumlarının özelliği odanın büyüklüğü ve küçüklüğü ile değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple ilk önce yerin dekorasyonlarında belirli bir yapı üzerinde çalışmak gerekiyor.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.