Giyinme Odalarını Büyük Gösterme Yolları


Dekorasyon, evde kullanılan yaşam alanlarında değişiklik yapmaya yarar. Bu yüzden de gerektiği takdirde evin mimarisinde farklılıklar, dekore işlemi sayesinde gerçekleştirilir. Şehirlerde yaşanan kalabalıklaşma yüzünden, artık evlerin yapılma şeklinde belirli değişiklikler gerçekleştirilmiştir. Evler eskisine göre daha minimal, kullanım alanları da daha küçüktür. Elbette kişilerin bundan memnun olmaları beklenmez. Çünkü küçük yaşam alanı olan evlerin basık ve daraltıcı bir havası vardır. Dekorasyon bu noktada devreye girer ve evlerdeki bu havanın dağılmasına yardımcı olur. Özellikle evlerdeki küçük görüntünün ortadan kaldırılması ve daha ferah bir görüntünün yakalanması için, dekorasyon fikirlerinin tasarımlarda uygulanması gerekir. Bu yüzden dekorasyonla ilgili verilerin, evin tarzına en uygun şekilde uygulanması gerekir.

Giyinme Odaları ve DekorasyonEvde artık her ihtiyaç için belirli yaşam alanları oluşturulmuştur. Yatak odasındaki kullanımın daha da artması açısından, giyinme odaları oluşturmak son derece mantıklı bir tercih olacaktır. Giyinme odaları genel olarak küçük tasarımlara sahiptir. Bu yüzden de en kısa sürede odaların daha büyük gösterileceği fikirlere ihtiyaç duyulur. Öncelikle odanın tarzında bir sadelik yakalanmalıdır. Bu sayede ferahlık hissi odaya yayılabilir. Odada kullanılacak olan eşyalarda, yansıtma özelliğinin bulunması gerekir. Böylece odanın içerisindeki yaşam alanı daha geniş gösterilecek ve estetik bir görüntüye kavuşacaktır. Giyinme odalarının perde seçiminde dikkat edilmesi gerekilen bir konu vardır. Eğer odanın penceresi varsa, derinlik katacak perde modelleri kullanılmalıdır. Aksine pencere olmadığı durumlarda, odada kullanılacak olan aynalar sayesinde bu derinlik yakalanacaktır.

Giyinme Odalarında Kapılar ve Yardımcı AksesuarlarGiyinme odalarının geniş gösterilmesi için, odada kullanılan bütün eşyaların yer tasarrufuna yardımcı olacak şekilde seçilmesi gerekilir. Bu yüzden kapılarda genel olarak sürgülü modeller tercih edilir. Ayrıca dışa doğru açılan Fransız kapı modelleri de, tercih edilecek modellerdendir. Odadaki dolapların kapakları, sürmeli veya içe katlanan özellikte olmalıdır. Bu sayede yerden yine tasarruf edilecek ve bu sayede odanın daha geniş gözükmesi sağlanacaktır. Odada kullanılan yardımcı eşyalarda, metal ve parlak ürünlerin kullanılması tercih edilir. Çünkü bu eşyalar üzerine gelen ışıkları yansıtarak, belirli oranda odanın daha geniş gözükmesini sağlayacaktır.

Giyinme Odalarını Büyük Gösterme Yolları Giyinme Odalarını Büyük Gösterme Yolları Reviewed by Unknown on Ekim 25, 2018 Rating: 5

1 yorum:

  1. Pervin GARTA26 Ekim 2018 11:19

    Odaların büyük görünümü tamamlamak için parlak renklerin ve aynaların seçimi önemlidir. Büyük bir oda ortaya çıkarmak için gömmeli dolapların ön planda olması şarttır

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.