Parke Rengi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Parkeler evinizin ve odanızın dekorasyonu için bir bütündür. Bu yüzden laminat parke seçerken ilk dikkat ettiğiniz şey odanın ve diğer eşyalar ile uyumlu olup olmadığıdır. Parke uygulaması yapmak istediğiniz yerin büyüklüğüne göre parke rengi tercih etmeye özen gösterin. Açık renkli parkeler mekanınızı daha geniş gösterecektir ve daha aydınlık gösterecektir. Koyu renkli parkelere göre tozu daha az belli eden ve renk seçimi yaparken süpürgeliklerin ve kapılarında renklerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Koyu renk parkeleri sık sık silmeniz gerekmektedir. Koyu renk parke açık renk parkenin aksine daha çok tozu ve kiri göstermektedir. Ancak klasik bir tarzınız varsa tercih etmeniz gereken renkler iroko ve merbau olduğunu söyleyebiliriz. Parkenizin kalitesinin de sınıflara göre belirlendiğini bilmelisiniz.
Parkenizin kalınlığı da önemlidir. Kalın parkeler daha kullanışlıdır bazı parkeleri alırken sertifikalarına da önem vermelisiniz. Laminat parkelerin yapıştırması ve cilalanması gibi çeşitli kimyasal işlemlerden geçmesi nedeniyle içindeki zararlı maddelerin zaman içinde dışarıya salgılandığı için sertifikası olması önemlidir.

Açık renk parke kullanışlı olur mu?

Evinize hem konfor hem de ferah bir hava getiren parkeler için seçim yaparken genellik açık renkler tercih edilmektedir. Kadınlar açık renk parkelerin eve ayrı bir aydınlık sağladığını ve temiz bir görünüm verdiğini çok iyi biliyorlar.

Açık renk parkeler rutin temizlikleri yapıldığında pırıl pırıl bir hal alır. Renk paletinin zenginliği, canlı bir hava katması, diğer eşyalarla renk uyumunun daha kolay sağlanması gibi sebeplerden ötürü açık renk parkeler içinde bulunduğumuz yıl içinde hem moda hem de bir tercih sebebidir.

En çok tercih edilen laminat parke renkleri

Bu yazıyı hazırlarken danışmanlığını yaptığımız mobilya firmalarının müşterilerine en çok sorduğumuz sorulardan ikisi tercih ettiğiniz laminat parke renkleri nelerdir ve tercih ettiğiniz laminat parke modelleri nelerdir şeklinde oldu.

Laminat parke modelleri çok çeşitli bir cevap aralığına sahip olduğu için onu ayrı bir yazı konusu yapacağım. 2018 yılı için en çok tercih edilen laminat parke renkleri yine açık renkler oldu. Beyaz, gri ve bej tonları en çok tercih edilen renkler oldu. Sebepler ise kabaca iki kategoride toplanıyor. İlki mekanlara kattığı aydınlık ve ferahlık hissi, ikincisi ise tozu, kiri belli etmemesi ve kolay temizlenmesi.

Laminat parkede marka önerileri için müşteri memnuniyeti anketleri planlıyoruz. Sonuç açıklayacak düzeye geldiğinde bu konuya eklenecektir. Takipte kalmanızı öneririm.
Parke Rengi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Parke Rengi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Reviewed by Rıdvan BİLGİN on Ağustos 17, 2018 Rating: 5

3 yorum:

 1. Benim duvarlarımdaki perdeler kırmızı, diğerleri de aynı şekil koyu renkte. Acaba hangi renk parke uygun olur? Bir türlü karar veremedik.

  YanıtlaSil
 2. Parke seçimleri yaparken yeni ürünleri tercih edin. Su bazlı olarak tabir edilen parkeler kesinlikle kalkma gibi sorunlara yol açmıyor.

  YanıtlaSil
 3. Müzeyyen TAŞ14 Ekim 2018 18:29

  Parke alırken dikkat edin. Aldığım parkeler su çekiyormuş. İtiraz ettim geri götürmek iade istedim ancak kabul ettiremedim bir türlü. Siz siz olun alacağınız firmaları iyi seçin

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.