Doğal Koltuk Temizliği


 Koltuk temizliği gerçekleştirilirken doğal ürünler kullanılarak teninizin temas ettiği bu ürünlerin daha zararsız ve daha sağlıklı bir yöntemle temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Karbonat, limon suyu gibi temizleyiciler ile doğal temizlik gerçekleştirmek mümkün hale geliyor. Karbonat bilindiği üzere bakteri oluşumunu engelleyen ve kötü kokuları gideren önemli bir üründür. Doğal temizleyicilerin içerisinde muhakkak yer alan karbonat doğal koltuk temizliği için de ideal bir üründür. Sıcak suyun içerisine karıştıracağınız karbonat ile açık renkli koltuklarınızın temizliğini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Koyu renkli ürünleriniz için ise renklere zarar vermeyecek daha farklı ürünler kullanmaya devam edebilirsiniz.

Koltuk temizliği mikro fiber bez ile rahatlıkla gerçekleştirilebilirken özellikle de son dönemde tercih edilen tay tüyü ürünler ve deri koltuklar bu bez yardımıyla sorunsuz bir şekilde temizlenebilmektedir. Temizlikte bez seçimi oldukça önemlidir. Çünkü renkli olan bezleri kullanırken suya ve sabunla temas ettiğinde renk atan ürünler koltuklarınızı da boyayabilir. Bu nedenle temizleyicilerin seçimi oldukça önemlidir. Kaliteli ürünleri tercih etmek ve temizlik öncesinde bir kez sıcak suda bekleterek renklerini çıkmasını beklemek yapmanız gereken en özel konulardan bir tanesidir.


Evde Koltuk Nasıl Temizlenir?

Evde koltuk temizleme işlemi gerçekleştirilirken öncelikli olarak makine kullanarak mı işlemi
gerçekleştireceğinize yoksa kova ve bez yardımıyla mı bu işlemi yapacağınızı belirlemeniz önemli
konudur. Bu işlemlere göre temizleyici seçmekte gerekmektedir. Evde koltuk nasıl silinir diyorsanız
doğal ürünler kullanabileceğiniz gibi kimyasal deterjanlar tercih edebilmeniz de mümkündür. Evde
koltuk nasıl yıkanır sorusuna gelindiğinde ise ıslak bir bez yardımıyla koltuklarınızın iyice içlerine
temizleyicilerin nüfus etmesini sağlayabilir daha sonra yıkama makinası ile suyu vakumlayarak koltukların içerisinden derinlemesine çekebilirsiniz. Evde koltuk silme ve evde koltuk temizleme işlemi meşakkatli bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirirken tercih edeceğiniz temizlik bezleri ve temizleyici ürünler oldukça önemlidir.

Ürünlerin tam olarak temizlenmesi ve lekelerinin aranması için açık renkli ürünlerde su lekelerinin oluşmasını engellemek için boraks veya amonyakla temizlik işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Ancak doğal temizleyiciler tercih etmek ürünlerinizin ömrünün uzamasını sağlarken bunun yanı sıra koltuklarınız da kimyasalları kullanmak temizlik etkisini daha hızlı sağlayabilmenizi kolaylaştıracaktır. Çünkü doğal olarak elde ettiğiniz karışımlar maalesef istenilen hızlı temizliği sağlayamamaktadır.

Kadife Koltuk Kumaşı Nasıl Temizlenir?

Kadife koltuk temizliği kolay olan ürünler arasında yer alıyor. Dikkat etmeniz gereken tek konu kumaşın narinliği ve bu kumaşın çabuk deforme olmasıdır. Bu nedenle tercih edeceğiniz temizleyici koltuk kumaşlarında zarar vermeyecek ürünlerden seçilmelidir. Kadife koltuk neyle silinir diyorsanız bu konuda seçeceğiniz temizleyici bezlerin mikrofiber olmasına dikkat edebilirsiniz. Kadife koltuk neyle temizlenir diyorsanız bu konuda da arap sabunu veya beyaz kalıp sabun açık renkli koltuklarınız da kullanabileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır. Kadife koltuk takımı görünüş olarak muhteşem ürünler arasında yer alıyor. Kadife koltuk temizleme işlemini evde gerçekleştirilebileceğiz gibi uzmanlardan yardım alabilirsiniz.

Kadife koltuk temizliği için makineyle yıkama işlemi gerçekleştirildiği zaman dikkat edilmesi gereken tek konu suyun vakumlanması esnasında ürünlere aşırı vakum uygulanarak kumaşın yıpranmamasıdır. Muhteşem temizlik için sizler deterjanlı suyla silmiş olduğunuz koltuklarınızın daha sonra saf su ile temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece kumaşlarına zarar vermeden ürünlerinizin temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Doğal temizleyiciler de ürünlerinizin temizliğini uzun süre sağlayabilmek ve ürünlerinizin ilk günkü ışıltısıyla uzun süre kullanılabilmesini sağlamaktadır.
Doğal Koltuk Temizliği Doğal Koltuk Temizliği Reviewed by Unknown on Ağustos 11, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.