Çekyatlar Ne İle Silinir?


Çekyatlar evlerde özellikle oturma odalarına en çok kullanılan koltuk türlerinden biridir. Çocuklu evlerde daha kolay kirlenen çekyatları temizlemek oldukça kolaydır. Bu yöntemlerden bazıları şöyledir. Çekyat temizleme işi için beyaz sabun kullanmak gerekir. Çekyat temizlemek en etkili yöntemlerden biridir. Oldukça verimli olmasının yanı sıra uygulaması da kolay bir yöntemdir.

Çekyat nasıl temizlenir?

Bir leğene ılık su doldurun daha sonra ılık suyun içine beyaz sabunu köpürterek hazırlayın. Hazırladığınız sabunlu suya bir havlu ya da bez batırarak çekyatları iyice silin. Silerken çekyatın kumaşına zarar vermeyecek şekilde bastırarak dikkatlice silin.

Eğer çekyat çok kirlenmiş ise yarım saat bekleyin. Sonra temiz bir su ve bez yardımı ile çekyatı tekrar silerek sabundan arındırın ve çekyatı havadar bir ortamda kurumaya bırakın. Diğer bir yöntem arap sabunudur. Arap sabunu özellikle kumaş yüzeylerin temizliğinde en etkili sonuç veren ürünlerden biridir. Bu nedenle çeker temizliğinde de kullanılabilir. Öncelikle elinize yakmayacak sıcaklıkta bir su hazırlayın. Hazırladığınız suyun içine bir miktar arap sabunu ilave edin. Katı yağ sıvı olmasının bir önemi yoktur. Arap sabunu hazırladığınız suyun içinde köpürtme ardından bir bez yardımı ile çekyatın tüm yüzeyini silin. Silme işlemi tamamlandıktan sonra temiz bir su hazırlayın ve çekyatın tüm yüzünü temiz su ile tekrar silerek arap sabunundan arındırın daha sonra kurumasını bekleyin.
Çekyatlar Ne İle Silinir? Çekyatlar Ne İle Silinir? Reviewed by Unknown on Ağustos 12, 2018 Rating: 5

1 yorum:

  1. Öğrenciler için en pratik temizleme yöntemi nasıl olur. Ailem gelecek bir an önce temizlemem gerek çekyatları

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.