Bebek Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Bebeğinizin doğumu yaklaştığında odasını hazırlarken veya yatağını alırken bebeğinizin sağlığı açısından düşme ya da kayma gibi konularda da koruyucu etkiye sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Bebek yatağı seçiminde öncelikli olarak karyola güvenliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Sallanan ürünler olması ile bebeğinizin uykuya daha hızlı bir şekilde ve daha sorunsuz dalmasını sağlayan özellik olurken sabit olan ürünlerde ve karyola ürünlerde dikkat edilmesi gereken en önemli konu bebeğin dönmeye başladığında etrafında koruyucu bölgelerin olmasıdır. Aksi takdirde hareketlenmeye başlayan bebeğiniz hareket ederken düşebilir.

Bebek yataklarında dikkat edilmesi gerekenler arasında yatak seçimi de yer alıyor. Yatak seçimi bebeğin rahat bir uykuya kavuşması ve gelişimini rahat bir şekilde tamamlanması için önemli bir konudur. Ergonomik ürünler tercih edilmeli ve bebekler böylece mışıl mışıl nefes alan bir yataktan nefes alan kıyafetler içerisinde rahatlıkla uyumalıdır. Yatağa bağlı olarak yumuşak oyuncaklarının yer aldığı ve sesli ninni desteğinin de olduğu üniteler karyola ile birlikte satın alınabilmektedir. Bunun yanı sıra bebek karyolasına bağlı olarak şifonyerlerin de olduğu ürünlerde son dönemde dikkat çekmeye devam ediyor. Alt açma bölümünün de ünite olarak yer aldığı ürünler arasından da tercihinizi yapabilirsiniz.


Bebek Yorganı Nasıl Olmalı?

Bebeklerinizin üzerini örtmek için kullandığımız yorganlar genellikle onların vücuduna ağır gelmeyecek türden ürünlerden seçilmelidir. Bebek yorganı nasıl olmalı ve hangi özellikler ile kullanılmalı bu konuda bilgi almak gerekir. Bebek için en doğru ve en uygun seçimler yapılarak uyku esnasında rahatlığı ve ferahlığı dikkate alınmalıdır. Uyku vakti geldiğinde bebeği uyumaya çekecek nedenler arasında yatak, yastık ve yorgan gibi tüm etkenlerin büyük bir önemi bulunmaktadır. Bebeğinizi uyutmadan önce ince giydirmeli ve üzerine seçtiğiniz yorganın onu sıcak tutacak aynı zamanda da ağır gelecek ürünler olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bebek yorganı seçerken seçmiş olduğunuz ürünün hava alan bir ürün olması, bebeğin üzerine ağırlık yapmayacak bir ürün olması ve doğal malzemelerden üretilmesi oldukça önemlidir. Bebeği terletmemesi için zaten veya benzeri kumaşlardan seçilmelidir. Bebek yorganı için tercih edilecek dolgu maddeleri bambu, pamuk veya elyaf, organik silikonlar olabilir. Yün, kaz tüyü gibi materyaller, doğal malzemeler olsa da bebeğin üzerine hem ağırlık yapması hem de alerjik ve toz kapması sebebiyle bebeğinizin sağlığına zarar verebilen ürünler olacakları için tercih edilmemelidir.Bebek Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Bebek Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Reviewed by Unknown on Ağustos 24, 2018 Rating: 5

4 yorum:

 1. Yakup İsler2 Ekim 2018 13:20

  Bebek yatağı alırken yeni nesil dijital sallananlara dikkat edin. Ben aldım kısa sürede bozuldu. Aman aman eskiden şaşmayın sakın

  YanıtlaSil
 2. Bebek odası takımları alırken muhakkak çok cebi ve çekmecesi olan ürünleri almayı ihmal etmeyin. İnanın bütün hepsi dolup taşıyor.

  YanıtlaSil
 3. Nuran ŞİMŞEK23 Ekim 2018 16:58

  Bebek yatağı alırken tek önemli olan bez örtüleri değildir. Yatağın çocukların büyümesine oranla daha rahat ve anatomisine uygun olması önemlidir.

  YanıtlaSil
 4. Cennet SALEM28 Ekim 2018 22:41

  Bebek yataklarında dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan en önemli faktör tabi ki çocuk sağılığı için uygun olan ürünlerin seçimidir. Plastik gibi zararlı maddeleri aman diyorum çocuklardan uzak tutun.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.