Bebek Odası Nasıl Olmalı?Bebek odası bebeğiniz doğmadan önce onun ihtiyaçlarına yönelik donatacağınız bir odadır. Bunun için bebek odası alırken birçok konuda özen ve titizlik göstermelisiniz. Başta güvenlik olmak üzere bebeğin sağlığına direkt olarak zarar verecek ürünlerden kaçınmalısınız. Bebek odası hazırlama konusunda destek alabilir veya ebeveynlerinizin tecrübesinden yararlanabilirsiniz. Bebek odası renkleri elbette ki rengarenk seçilmekte ancak bebekler için ideal olan sakinleştirici renklerinde bu odada yer almasıdır. Oldukça özel ve gösterişli bebek odası tasarımları arasında bebeğinizin rahat uykuya dalmasını sağlayacak aksesuarlar ve ürünler yer alırken birçok alternatifi sizlere sağlayan markalar ve firmalar yer alıyor. Bebek odası renkli olacağı gibi aynı zamanda bebeğinizin konforlu ve rahatını sağlayacak şekilde olmalıdır. Karyola seçiminde güvenlik ön planda tutulmalı ve korumalı karyolalar tercih edilmelidir. Yatak seçiminde güvenlik konusu önemli bir nokta olurken yatak seçiminde de ergonomik ürünleri tercih etmek oldukça önemlidir. Bebek odası hazırlarken elbette ki özen gösterilmesi gereken konular arasında fiyat aralığı da yer alıyor.


Bebek Odası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeğiniz doğmadan önce onun için yaptığımız seçimler onun güvenliği hem de rahatlığı açısından oldukça önemlidir. Bebekler denildiğinde akan sular durur ve bu bebek mobilyası alırken de birçok konuda dikkat edilmesine sebep verir. Başta gelen konular arasında güvenlik yer alıyor. Karyola seçiminde özellikle ilk aylarda bebeğin en çok vakit geçirdiği yatağın güvenliği önemli olurken karyolanın cicili bicili örtülerle süslenmesinden ve hoş bir görüntü sağlanmasından çok ergonomik bir yatağa sahip olması ve kenarlarında güvenilirliği sağlayan koruyucu bölgenin oluşması daha önemli.
Özellikle 1 yaşından küçük bebekler için boğulma riski büyük bir korku yaratmaktadır. Bu nedenle karyolanın içinde seçeceğiniz yastık ve yorgan yumuşak yapıya sahip olması aynı zamanda karyolanın içinde yumuşak oyuncakların yer alması gerekmektedir. Bebek yatarken sıkıca giydirilmemeli bunun içinde bebeğe sağlanan tüm ürünler rahat ve nefes alan yüzeye sahip ürünler olmalıdır. Bebek odasında yer alan diğer mobilyalar ve tüm ürünler insan sağlığına zarar vermeyecek ürünlerden elde edilmelidir. Bunun için saf ağaçtan üretilen ürünler sizlerin tercihine sunulmalıdır.


Bebek Odası Nasıl Olmalı? Bebek Odası Nasıl Olmalı? Reviewed by Unknown on Ağustos 23, 2018 Rating: 5

3 yorum:

 1. Sevda Karaca2 Ekim 2018 14:37

  Kesinlikle seçim yaparken korumalı olanları tercih edin. ancak yatay yerine dikey olanları almayı unutmayın.

  YanıtlaSil
 2. Bebek odasında ayrıca duvarları da süsleyerek odaya bambaşka bir hava verilebilir. Örneğin çıkma yapıştırmalarla ağaç gibi şekiller yapılabilir.

  YanıtlaSil
 3. Herşeyin başı koruma ve güvenlik. Bebek odasında en önemli ayrıntıları belirtmişsiniz Teşekkür ederiz

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.