Bebek Odası Dekorasyonu


Bebek bekleyen anne babalar için en heyecan verici durumlardan biri bebek odası hazırlamaktır. Genellikle her anne baba en ilginç ve zarif fikirlerin arayışına girmektedir. Bunun için öncelikle bebek odası dekorasyonunun estetik ve kullanışlı olmasına özen gösterilmelidir. Yani hazırlanan oda hem ebeveynlerin hem de bebeğin konforunu sağlayacak şekilde olmalıdır.

Bebek odası dekorasyonu yaparken renk seçimine dikkat edilmelidir. Odalarda tek renk kullanılabileceği gibi beyaz ve pembe gibi birbirine uyumlu iki renkler de bir arada kullanılabilir. Buna ek olarak bebek odası için mobilya seçiminde de titiz davranılmalıdır. Bu doğrultuda9 çok renkli olmayan sade mobilyaları seçmek daha zarif bir bebek odası elde edilmesini sağlamaktadır. Bu tarz seçimler yapıldığında bebek büyüdüğü zaman bebek odasını çocuk odasına çevirmek daha kolay olmaktadır.

Bebek Odası Dekorasyonu İçin Öneriler

Bebeğin huzurlu şekilde uyuması için odanın aydınlatması önem taşımaktadır. Bu nedenle odanın içerisinde tavandaki lambaya ek olarak lambader, abajur ya da sarkıt lamba gibi aydınlatmalar kullanılabilir. Bu lambalar bebeğin uykuya geçişinin hızlı olması bakımından etkilidir.
Dekorasyon yaparken önemli noktalardan biri de odanın içerisinde kullanılacak olan malzemelerin bebeğin sağlığına zarar verip vermediğidir. Bundan dolayı tüm eşyaların buna göre seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca odanın içerisinde kullanılacak olan halının kolay temizlenebilir olması ebeveynler bakımından avantajlı olmaktadır.

Bebek Odası İçin Aksesuar

Bebek odalarında en çok tercih edilen aksesuarlar genellikle aynalar, tablolar ve duvar stickerları olmaktadır. Bebeklere özel olarak tasarlanan bu parçalar odanın dekorasyonunu daha zarif ve göz alıcı hale getirmektedir.  Eğer odada duvar rafları varsa oralara koyulacak birkaç tatlı oyuncak ya da çerçeveler de odayı daha estetik göstermektedir. Daha modern bebek odası isteniyorsa duvarlarda çeşitli renk ve desenlerde duvar kâğıtları da kullanılabilir.
Bebek Odası Dekorasyonu Bebek Odası Dekorasyonu Reviewed by Unknown on Ağustos 22, 2018 Rating: 5

1 yorum:

  1. Bilal İNCİ12 Ekim 2018 20:03

    Bebek deyince aklımıza hep daha ufakları geliyor ama bebek odası belirli bir yaşa kadar aynı bunu bilin ona göre düzenleme yapın. Hızlı büyüyorlar emin olur

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.