Yün Yorgan Kuru Temizleme


Yorgan Yıkamadan Önce

Yorganı kuru temizlemeye vermeden önce, yıkayacağınız yorganı hazır hale getirmenize gerekiyor. Bu işleme yorganın kılıfını çıkarmakla başlayabilirsiniz. Tüy ile dolu olan yorganlara  daha fazla özen göstermeniz gerekir. Kaz tüyü ve benzeri yorganları yıkamadan önce kullanım kılavuzundaki veya etiketlerindeki bakım talimatlarını mutlaka okuyun ve yorganın makinede yıkanabildiğinden emin olun. Eğer etikette “yalnızca kuru temizleme” yazıyorsa yorganınızı profesyonel bir kuru temizlemeciye götürün.

Yün Yorgan Kuru Temizleme

Yorgan temizliği özellikle sağlık açısından çok önemlidir. Sürekli olarak kullanılan yorganlar zaman içerisinde bakteri oluşturur. Ve düzenli aralıklarla yıkanmaması, sağlığınızı riske atmak anlamına gelir. Özelliklede sık kullanılan bir yorgan olan yün yorganların temizliği aksatılmadan düzenli aralıklarla yıkanmalıdır. En detaylı temizlik için en uygun yol olan kuru temizleme yapmanız önerilir.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber kuru temizleme merkezlerinde, artık yün yorgan yıkama işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Tamamen temizlenmesini sağlayacak özellikteki makineler, sizin yapacağınız yıkamaya göre kat kat başarılı sonuçlar çıkarıyor. Evde yorgan temizleme ve yıkama işlemi hem çok risklidir hemde tam anlamıyla temizlenmiş sayılmaz. Bu sadece yorganda yerleşik vaziyette bulunan bakterilerden arınmasını sağlar. Diğer bakterileri tamamen ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Bunu yapmanız için yorgan kuru temizleme hizmetinden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

Elyaf yorganlar ev ortamında temizlenmesi kolay yorganlardır. Çamaşır makinesinde, uygun ayarda yıkanabilirler. Ancak yün yorganlar için bu geçerli değildir. Yün yorganlar makinede yıkandığı taktirde büyük zararlar verebilir ve bozulmalara yol açabilir. Yün sıcak suyu ve kimyasalları  sevmeyen bir yapıya sahip olduğundan dolayı çekme ve keçelenmeler oluşur. Yorgan yüzeyinde yün olmasından kaynaklı sarı lekeler meydana gelebilir ve bu lekelerin çıkarılması oldukça sıkıntılı bir süreçtir.Yorgan temizliğinde en sağlıklı yol kuru temizleme uygulaması yaptırmaktır. Kuru temizlemeye verilen yorganın yüzde oluşan lekelerden kurtulmak amacıyla, ilk olarak leke çıkarma işlemleri yapılır. Sonrasında ise kuru temizleme işlemine geçilir. Yorgan temizliğinde en problemli noktalardan birisi de, yorganın kurutulmasıdır. Kuruduğundan tamamen emin olmak gerekir. Çünkü yün nemli olduğunda yorgan yüzeyinde lekelere ve bakteri oluşumuna neden olur. Üstelik kötü bir koku da yayacaktır.
Yün Yorgan Kuru Temizleme Yün Yorgan Kuru Temizleme Reviewed by Unknown on Temmuz 27, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.