Visco Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fotoğraf : Berrak Mobilya

Visco Nedir?

Visco yatak 1960'larda NASA tarafından astronotların omurgasına binen basıncı ve yükü azaltmak için geliştirilmiş bir üründür. İlerki yıllarda rahatlığı ve işlevselliği nedeniyle endüstriye sunulmuştur.

Uyku hayatımız için önemli bir yere sahiptir. Kaliteli ve rahat bir uyku için yatak seçimi önemlidir. Peki bu yatak seçimini yaparken dikkat edilmesi gereken özellikler ve fiyatları nedir? Yazımızda bu soruların cevabını vermeye çalıştık.

Visco Yatakların Özellikleri:

  • Yaysız ve Ortopediktir.
  • Isıya ve ağırlığa duyarlıdır.
  • Vicudunuza göre şekil alır
  • Bakteri barındırmaz ve hijyeniktir.
  • Sinir sisteminizin, omurganızın ve eklemlerinizin rahatsızlıklarını önler.
  • Kan dolaşımını rahatlatır.
  • Omurgayı destekler.
  • Ağrı şikayetlerinizi azaltır.


Yatak Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Doğru Yatak Ölçüsü

En çok şikayet edilen noktalardan biri olan ölçü konusuna dikkat etmemiz gerekmektedir. Bütcenizin imkan verdiği kadar büyük yataklar satın almaya özen göstermelisiniz.

Yatağın Baza veya Karyolayla Uyumuna Dikkat Edin

Yatağın altında kullanacağımız bazaya veya karyolaya uygun bir yatak seçimi yapmalısınız. Böylece yatağınız yanlardan taşmaz veya küçük kalmaz. Aynı zamanda yatağın kaymasınıda engellemiş olursunuz. Visco yatağınızın altında latalı bir baza olması yatağa daha fazla esneklik kazandıracaktır. Ancak bu ekstra bir konfordur visco yataklar bütün baza ve karyolanın üstünde size konfor ve hijyen sağlayacaktır.

Belirli Aralıklarla Yenileyin

Uzmanlara göre en ideal yatak değiştirme yılı yedi yıldır. Yedi yılın sonunda yatağınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Bu sadece yatağın yıpranması veya yırtılması ile ilgili değildir. Yatağın aynı rahatlık ve vücut desteğini sağlaması için yedi yılda bir değiştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca insan vicudu her gece yatakda yaklaşık 280 ml sıvı döker ve yılda ortalama 450 gram ölü deri bırakır. Yatağınızın içinde bu derilerden ve sıvılardan beslenen mite'lar vardır. Aynı zamanda yatağınızda mite'ların dışkısından beslenen bakterilerde vardır. Bu bakteriler ve mite'lar çok hızlı ürerler. Birkaç yılda bu bakterilerin sayısı milyonlara ulaşmaktadır. Yatağın zamanla kokusunun kötüleşmesinin sebebi de bu canlılardır. Ayrıca bu bakteriler alerjiye veya başka sağlık problemlerine yol açabilir.

Visco Yatak Fiyatı Nedir?

Visco yatak fiyatları tek kişilik ve çift kişilik olamak üzere ikiye ayrılır. Tek kişilik yataklar 500 TL'den başlayarak 1000 TL veya daha üstüne çıkabilmektedir. Çift kişilik yataklar ise 1000 TL'den başlayıp 3000 TL'ye kadar çıkabilir. Bu tamamen sizin zevkinize ve dekorasyon uyumuna bağlıdır.
Visco Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Visco Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Reviewed by Unknown on Temmuz 26, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.