Koltuk takımı için en uygun döşeme nasıl olmalıdır?


Koltuk takımı seçimi sırasında koltuğun modelinden daha çok kumaş döşemesine dikkat etmemiz gerekiyor. Doğru döşeme ile kaplanmış koltuk takımı, tam olarak modelini ortaya çıkartır. Fakat çoğu zaman seçim sırasında kumaştan öte direk koltuk takımlarının modeline kilitlenebiliyoruz.

Koltuk takımları, yaşam alanlarımıza girdiğinde mağazadaki şıklığı gözümüze yansımayabilir. Bunun nedeni evimizin tarzına uygun bir kumaş ile kaplanmış takımları seçmiyor olmamızdır. Stil olarak, renk olarak ve en önemlisi de kullanım bakımından işimizi kolaylaştıran kaliteli koltuk takımı döşemeleri, hem evlerimizdeki eksik olan dekoru tamamlar hem de uzun yıllar sorunsuz olarak kullanmamıza olanak sağlar.

Koltuk takımı seçiminde olduğu gibi koltuk kaplama işlemleri sırasında da kumaşın renk, tür ve kalitesine önem vermemiz gerekiyor. Küçük bebeğe sahip olan evlerde, kalabalık ailelerde veya evde hayvan besleyen kişilerde döşeme kalitesi büyük önem arz ediyor.

Kısa sürede deformasyon problemleri yaşanırken, kasası sağlam olan koltuklar ne yazık ki kısa sürede bir hurdaya dönüşe biliyor. En başta sağlıklı bir seçim yapabilmek adına Koltuk takımı için en uygun döşeme hangisi diye inceleme yapmamız gerekiyor.

Klasik koltuk takımları, modern koltuk takımları, yemek odası, oturma odası vb. mobilya ürünlerinin her biri zamanla ortaya çıkan döşeme deformasyonlarında işinin ehli zanaatkarlar tarafından tıpkı ilk günkü görüntüsüne kolayca kavuşturulabiliyor.
Koltuk takımı için en uygun döşeme nasıl olmalıdır? Koltuk takımı için en uygun döşeme nasıl olmalıdır? Reviewed by Unknown on Temmuz 17, 2018 Rating: 5

3 yorum:

 1. Ümit CİBELİ8 Ekim 2018 19:09

  Seçim yapıcaklar aile modellerine göre seçim yaparsa daha iyi olur. Çocuklu aileler mecbur kirin görünmemesi için alacalı veya koyu renk döşeme seçiyorlar. Herkesin ortak kararı ise en kolay temizlenen koltuklar oluyor.

  YanıtlaSil
 2. Yeşim BİRİNCİ12 Ekim 2018 18:28

  Koltuk seçimlerinde zaten kumaşlara göre alım yapılması son dönemlerde arttı. Önceden her türlü iskelet üzerine dilediğiniz türden kumaşları yaptırabiliyordunuz.

  YanıtlaSil
 3. Koltuk takımı için kumaş seçimlerinde hanımların tercihi kir göstermeyen kumaşlardan oluşan ürünlerdir. Kumaş seçimleri için bir bayandan akıl alın.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.