Kanepe Temizliği Nasıl Yapılır?
Kanepe evlerimizde en çok kullanılan ve günlük oturma grupları olarak tercih edilmektedir. Şu anda da en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi olan kanepeler yüzey özellikleri açısından değerlendirerek kanepe temizleme işlemine başlanmalıdır. Kanepe temizleme spreyi ürünün özelliğine göre kullanılabilecek temizleyicilerden bir tanesidir. Kanepe temizlemenin püf noktaları elbette ki bulunmaktadır. Kanepe temizliği gerçekleştirilirken öncelikli olarak kanepelerin tozları ve deri döküntüleri tamamen kanepenin yüzeyinden arındırılmalıdır. Bunun için öncelikli olarak elektrikli süpürge ile vakumlama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Kanepe temizliği gerçekleştirilirken yarım kova suyun içerisine karıştıracak olduğunuz temizleyiciler mikro fiber bez yardımı ile kanepeye yayılabilir. Daha sonra derinlemesine nüfuz eden bu temizleyiciler koltuğun yüzeyine tüm kirlerin çıkmasını sağlar. Özellikle lekeli olan bölgelerde kullanılan kanepe temizleme spreyi yüzeydeki kirlerin tamamen sökülüp atılmasını sağlar. Sonra tekrar saf suyla kanepenin yüzeyine çıkan kirlerin temizliği yapılır ve mümkünse vakumlama makinası veya halı yıkama makinesinden yararlanarak da koltukların yüzeyinden kirlerin vakumlanması sağlanır. Temizlik etkisinin uzun süre sürmesi ve evinizin mis gibi kokması için saf su içerisine durulama aşamasında karıştırabileceğiniz mis kokulu esanslar ile koltuklarınızın ve evinizin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

Kanepe Temizliği Nasıl Yapılır? Kanepe Temizliği Nasıl Yapılır? Reviewed by Unknown on Temmuz 31, 2018 Rating: 5

1 yorum:

  1. Hasan GÖRMEZ9 Ekim 2018 18:35

    Kanepe temizliği yaparken kullanılan suyun içine limon kabuğu atmayı unutmayın. Özellikle deri türünden koltuklarda harika bir koku bırakıyor diyorlar, aslı var mı?

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.