Avize Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Ev dekorasyonu yaparken dikkat etmediğimiz bir konu olan avize seçiminde birçok noktaya dikkat etmemiz gerekmektedir.  Dikkat etmez iseniz dekorasyonunuz eksik kalabilir hatta tamamen batabilir. Sizler için bu yazımızda avize seçimi nasıl olmalıdır ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağım.

Avize seçerken nelere Dikkat Edilmeli ?


  • İlk olarak kararlaştırdığınız avize modelleri için fiyat araştırmasız yapmalısınız. Sebebi ise aynı avizeyi farklı sitelerden daha ucuza bulmabilirsiniz. Daha ucuza bulmak istiyorsanız farklı farklı tedarikçileri araştırmanız gerekmektedir. Böylece en az %50'ye kadar tasaruf sağlayabilirsiniz.
  • Model seçmekte zorlanıyorsanız internette trend avize modelleri gibi araştırmalar yapmanızı tavsiye ederim.
  • Bir sonraki nokta ise garanti. Türkiye'deki birçok firma avizeleri Çin'den getirttiriyor. Dolayısıyla bu avizelerin garantiside olmuyor. Modeli seçtikten sonra alacağınız yere garantisi olup olmadğını sormanızda fayda var.
  • Avize alırken en önemli noktalardan biriside TS veya TSE belgesidir. Bu nokta sizin ve çocuğunuzun sağlığı açısından çok önemlidir.Avize Modeli Seçimi Nasıl Olmalıdır ?


Antre ( koridor ) İçin Avize Seçerken nelere dikkat edilir?

Eve girdiğinizde karşınıza çıkan ilk yer antredir. Antreler genellikle karanlık kalır. Avize alırken aydınlatma şiddetine dikkat etmeniz gerekmekte. Bir diğer unsur ise sarkık bir avize antreyi ( girişi ) daraltacağı için sarkık avize almanızı önermiyoruz.


Oturma Odası İçin Avize Seçerken nelere dikkat edilir?

Ailecek en çok vakit geçirilen yer olan oturma odası için avize seçiminde enerji tasarrufuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Renk olarak ise oturma odası aydınlatması beyaz renk gözlerinizi çok çabuk yoracağından dolayı sarı renk tercih etmeniz daha doğru olur.

Yatak Odası İçin Avize Seçerken nelere dikkat edilir?

Yatak odası için avize seçiminde dinlerdirmesi için loş ışıklar tercih edilmelidir. Geceleri kitap okumayı seviyorsanız abajur, ayna var ise armatürü veya daha parlak aydınlatmalar seçebilirsiniz.

Çocuk Odası İçin Avize Seçerken nelere dikkat edilir?

Çocuk odası için avize seçiminde gün ışığı renklerini tercih etmenizi öneriyoruz. Çocuğunuzun sevdiği çizgifilm karakterleri varsa onlarıda ihmel etmeyin sonuçta orada çocuğunuz yaşayacak.


Mutfak İçin Avize Seçerken nelere dikkat edilir?

Kadınların evde en çok zaman geçirdikleri yer olan mutfak için avize seçiminde daha parlak renkler tercih edilebilir.

Salon İçin Avize Seçerken nelere dikkat edilir?

Misafirleri ağırlayacağınız yer olan salon için avize seçiminde ise gösterişli bir model seçebilirsiniz.
Avize Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Avize Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Reviewed by Rıdvan BİLGİN on Temmuz 24, 2018 Rating: 5

1 yorum:

  1. Sezgin UÇARI16 Ekim 2018 15:36

    Avize seçimlerinde yeni modellere bence pek iç acıcı değil. Taşlı ve pırlanta görüntüsü olanlar çok muhteşem duruyor. Gerçi kimileri cami aksesuarı olarak görüyor ama esas avize tasarımları bu alanda yükseliyor

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.